مطالعات نشان می دهد؛

خطر سه برابری مرگ کرونائی در افراد واکسینه نشده گرفتار نارسایی قلبی

خطر سه برابری مرگ کرونائی در افراد واکسینه نشده گرفتار نارسایی قلبی

سلامت باشی: تحقیقات جدید نشان میدهد بیماران نارسایی قلبی که واکسن کووید19 نزده اند، در صورت مبتلاشدن به این بیماری سه برابر بیشتر از افرادی که بطور کامل واکسینه شده اند، در معرض خطر مرگ قرار دارند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، این یافته ها بسیار مهم هستند برای اینکه خیلی از بیماران نارسایی قلبی به سبب نگرانی در مورد احتمال التهاب عضله قلب (میوکاردیت) علاقه ای به دریافت واکسن کووید ۱۹ ندارند.
محققان این مطالعه خاطرنشان کردند، در صورتیکه میوکاردیت یک عارضه جانبی نادر برخی واکسن های کووید ۱۹ است، اما عارضه شایع تر کووید ۱۹ است.
برای این مطالعه، پژوهشگران داده های بیش از ۷۰۰۰ بیمار نارسایی قلبی را تحلیل و بررسی کردند.
از این بیماران، ۳۱٪ با دو دوز کاملاً واکسینه شده بودند، تقریباً ۱۵٪ علاوه بر دو دوز واکسن، یک تقویت کننده هم دریافت کرده بودند، ۹٪ فقط با یک دوز واکسینه شده بودند و ۴۵٪ واکسینه نشده بودند.
در مقایسه با بیماران کاملاً واکسینه شده یا همراه با دریافت دوز تقویتی، بیماران واکسینه نشده و نیمه واکسینه شده ۱۵ درصد بیشتر در صورت ابتلاء به ویروس کرونا در بیمارستان بستری می شوند، که تقریباً دو برابر بیشتر احتمال دارد در بخش مراقبت های ویژه بستری شوند و تقریباً سه برابر بیشتر احتمال دارد که فوت کنند.
دکتر «آنورادا لالا»، مدیر بخش قلب دانشکده پزشکی ایکان نیویورک، اظهار داشت: «من این مطالعه را انجام دادم برای اینکه بیماران نارسایی قلبی ما اغلب بعد از شنیدن گزارش هایی از میوکاردیت در رابطه با واکسن، ترس از دریافت واکسن کووید ۱۹ دارند که می تواند موجب مشکل قلبی دیگری برای آنها شود.»
وی در ادامه اضافه کرد: «داشتن داده های خاص که نشان میدهد بیماران مبتلا به نارسایی قلبی که دوز کامل واکسن های خودرا تزریق نکرده اند، در معرض خطر مرگ و میر، بستری در بخش مراقبت های ویژه (ICU) و بستری عمومی هستند برای تصمیم گیری در مورد واکسن زدن مفیدست.»


منبع:

1401/03/23
09:37:10
5.0 / 5
405
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد