سرپرست دانشگاه علوم پزشكی گلستان تشریح كرد:

آخرین وضعیت کرونا در گلستان

آخرین وضعیت کرونا در گلستان

گلستان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان آخرین وضعیت بیماری کرونا و میزان تزریق واکسن در ایام مختلف را در سطح این استان شرح داد.


سعید گل فیروزی در گفت و گو با خبرنگاران ضمن اشاره به این که هم اکنون تعداد ۹۷ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان گلستان بستری هستند، اظهار نمود: تعداد افراد بستری هم اکنون در مقایسه با روز گذشته هفت نفر بیشتر شده است.
وی با اشاره به اینکه بر مبنای آخرین رنگ بندی رسمی کرونایی شهرستان های کشور، حالا وضعیت در هشت شهرستان استان گلستان زرد است، اضافه کرد: بر این اساس، وضعیت کرونایی در شهرستان های بندرگز، بندرترکمن، علی آبادکتول، گالیکش، گمیشان، مراوه تپه، مینودشت و کلاله در شرایط زرد قرار دارد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با تکیه بر این که بر این اساس شهرستان های آزادشهر، آق قلا، رامیان، کردکوی، گرگان و گنبدکاووس هم در شرایط آبی قرار دارند، تصریح کرد: تا کنون در مجموعِ سه نوبت، بیشتر از ۳ میلیون و ۳۰۰هزار دُز واکسن در استان تزریق شده است.
گلفیروزی ضمن اشاره به این که حدود ۹۴درصد از واجدان شرایط در استان گلستان واکسن نوبت اول را تزریق کرده اند، افزود: بیشتر از ۸۴ درصد مردم در استان هم نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
وی با اشاره به اینکه تزریق نوبت سوم در استان با محاسبه جمعیت بالای ۱۸سال تا کنون حدود ۴۰درصد است، خاطرنشان کرد: بنا بر اعلام وزارت بهداشت، افراد بالای ۷۰سال، افراد دارای ضعف سیستم ایمنی و پرسنل بهداشت و درمان و افراد دارای بیماری زمینه ای می توانند نوبت چهارم واکسن را دریافت نمایند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان افزود: بر این اساس، فاصله زمانی تزریق دوز چهارم حداقل ۴تا۶ ماه بعد از نوبت سوم و نوع واکسن نوبت چهارم، ترجیحا با پلتفرم مشابه نوبت سوم باید باشد.
دکتر گل فیروزی تصریح کرد: کرونا هنوز تمام نشده و برای بهتر شدن اوضاع، تکمیل واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، ضروریست.
منبع:

1401/03/08
14:31:35
5.0 / 5
478
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد