تلاش WHO برای درک بهتر علت شیوع بیماری آبله میمون

تلاش WHO برای درک بهتر علت شیوع بیماری آبله میمون

سلامت باشی: سازمان جهانی بهداشت (WHO) در کوشش برای درک بهتر میزان گستردگی و علت شیوع بیماری ˮآبله میمونˮ است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، ویروس آبله میمون در بعضی از جمعیت های حیوانی در برخی از کشورها بومی است که منجر به شیوع بیماری در میان مردم محلی و مسافران می شود. با این وجود شیوع اخیر بیماری در ۱۱ کشور غیرمعمول است برای اینکه بیماری آبله میمون در کشورهایی رخ داده که این بیماری در آنها شایع نبوده است.
تا حالا حدود ۸۰ مورد مبتلاشدن به آبله میمون تایید شده و ۵۰ مورد دیگر درحال بررسی است. احیانا با گسترش نظارتها، موارد بیشتری گزارش می شود.
سازمان جهانی بهداشت با کشورهای درگیر و دیگر کشورها برای بسط نظارت بر روند شیوع بیماری بمنظور شناسایی و پشتیبانی از افرادی که ممکنست تحت تاثیر قرار گیرند همکاری می کند.
آبله میمون متفاوت از بیماری کووید-۱۹ منتقل می شود و سازمان جهانی بهداشت مردم را تشویق می کند که از منابع معتبر و قابل اعتماد در مورد میزان شیوع بیماری در کشور خود، علایم و پیش گیری از بیماری باخبر شوند.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، از آنجا که آبله میمون بوسیله تماس نزدیک منتقل میشود، واکنش به بیماری باید بوسیله تمرکز روی افراد لطمه دیده و افرادی که در تماس نزدیک با آنها بوده اند، انجام گیرد. افرادی که از نزدیک با فرد مبتلا در ارتباط هستند بیشتر در معرض خطر قرار دارند.
منبع:

1401/02/31
13:30:21
5.0 / 5
789
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد