بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی مراغه با حضور وزیر بهداشت کلنگ زنی شد

بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی مراغه با حضور وزیر بهداشت کلنگ زنی شد

به گزارش سلامت باشی همزمان با حضور بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراغه کلنگ بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی این شهرستان از محل اعتبارات ملی به زمین زده شد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در حاشیه آئین کلنگ زنی این بیمارستان عنوان کرد: حالا ۲۲۰ بیمارستان در مناطق مختلف کشور در دست راه اندازی بوده و اولویت وزارت بهداشت توجه به عدالت و بهره برداری از بیمارستان های مناطق محروم است.
بهرام عین اللهی با تکیه بر این که همزمان با سفرهای استانی برای خیلی از این بیمارستان ها اعتبار مناسب در نظر گرفته می شود، افزود: سال قبل حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان در سفرهای استانی برای بیمارستان ها، مراکز درمانی و خانه های بهداشت در نظر گرفته شد.
وی ضمن اشاره به این که اهمیت خانه های بهداشت برای وزارت بیشتر از بیمارستان هاست، تصریح کرد: سال قبل حدود هشت پروژه بیمارستانی که بعضی از آنها بیشتر از ۱۴ سال معطل و بلاتکلیف بود، به بهره برداری رسید.
وی ابراز امیدواری کرد که سال جاری هم در سفرهای استانی با اعتباری که مجلس به وزارت بهداشت اختصاص می دهد، برخی از مراکز بهداشتی و درمانی به بهره برداری برسد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتباط با سفر خود به مراغه هم عنوان کرد: شهر مراغه دومین شهر بزرگ آذربایجان شرقی است و در ارتباط با رشته های پزشکی می تواند بیشتر از این رشد کند.
عین اللهی افزود: سال جاری دانشجویان پزشکی سهمیه مراغه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز پذیرش می شوند و امیدواریم به ترتیب تمام مقاطع تحصیلی را در رشته های علوم پزشکی در مراغه ایجاد نماییم.
وی خاطرنشان کرد: ساخت بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی که امروز کلنگ آن در مراغه به زمین زده شد هم عرضه خدمات پزشکی به مردم منطقه را فراهم می آورد و علاوه بر ساکنان مراغه، اهالی شهرستان های اطراف هم از این خدمات بهره مند می شوند.
بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی شهدای سلامت مراغه پروژه ملی است و در زمینی به مساحت هفت هکتار با زیربنای ۴۱ هزار مترمربع و با اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومان ایجاد می شود.


منبع:

1401/02/23
12:37:59
5.0 / 5
890
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد