وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی:

بیشتر از ۱۴۹ میلیون دز واکسن در سطح کشور تزریق شده است

بیشتر از ۱۴۹ میلیون دز واکسن در سطح کشور تزریق شده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۱۴۹ میلیون دُز واکسن ضد کرونا در سطح کشور تزریق شده است.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، بهرام عین اللهی در نشست شورای اداری شهرستان آبیک که بعدازظهر چهارشنبه برگزار شد اظهار نمود: ایران در سالهای گذشته قدرت خویش را در عرصه دفاع مقدس، علم و پزشکی نشان داده است و مواجه شدن آن با مساله کرونا هم بسیار قابل تقدیر است چون که ایران در مقابله با ویروس کرونا بسیار خوش درخشید.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اذعان کرد: یکی از مهم ترین کارها در زمان کرونا ساخت واکسن توسط دانشمندان و جهادگران ایرانی بود که این اقدام در شرایط تحریم های ناجوانمردانه رقم خورد و با تلاش دانشمندان ایرانی صحنه های زیبایی از علم و جهاد بر همگان مشخص شد.
وی خاطرنشان کرد: در دوران کرونا شاهد بودیم که چگونه وقتی اعلام احتیاج به حضور مردم شد، مردم پای کار آمدند.
این مسئول بیان نمود: در بحث واکسیناسیون بیشتر از ۱۴۹ میلیون دُز واکسن کرونا تزریق شد و مردم نوروز سال جاری توانستند با خیال آسوده تری به دید و بازدید بروند و این در حالی بود که تحریم های ناجوانمردانه آمریکا و غرب ضد کشور و ملت ایران همچنان ادامه داشت.
وی اضافه کرد: با گذشت سالهای متمادی از آخر هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس امروز همچنان جنگ در جبهه دیگری ادامه دارد و چه بسا جنگ امروز سخت تر از هشت سال دفاع مقدس است.
این مسئول ضمن اشاره به مفید بودن سفرها و دیدارهای چهره به چهره هیأت دولت و رئیس جمهور اظهار داشت: امروز بیستمین سفر استانی هیأت دولت و رئیس جمهور طی هشت ماه گذشته انجام شد که در هر سفر شاهد اقدامات مفید و پرباری بودیم.
وی توسعه شرکتهای دانش بنیان را ملزوم دانست و اظهار داشت: توجه به حوزه دانش بنیان خیلی از مشکلات را رفع می کند و این مورد سبب پیشگیری از خروج ارز از کشور می شود.
این مسئول ضمن اشاره به مالکیت ۳ هزار مترمربع بیمارستان تصریح کرد: بیمارستان دولتی شهدای آبیک از وضعیت مناسبی برخوردار نیست که با عنایت به جمعیت شهرستان آبیک لازم است امکانات این بیمارستان ارتقا و مساحت آن افزایش پیدا کند.
وی اضافه کرد: با کمک خیرین امیدواریم بیمارستان به پیشرفت ۵۰ درصدی برسد و با مساعدت دولت این پروژه تکمیل شود و شاهد افتتاح آن باشیم.
این مسئول در انتها اظهار داشت: سیاست ما تکمیل طرح های نیمه تمام است، و هم اکنون ما نمی توانیم پروژه ای را کلنگ زنی نماییم و لازم است با ورود خیرین در این عرصه اجرای پروژه یاد شده را آغاز نماییم و با کمک دولت به پایان برسد و مردم از خدمات آن بهره مند شوند.

1401/02/08
14:00:45
5.0 / 5
883
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد