مطالعات نشان می دهد؛

واکسن کووید 19 از کودکان و نوجوانان در مقابل بیماری محافظت می کند

واکسن کووید 19 از کودکان و نوجوانان در مقابل بیماری محافظت می کند

محققان در این مطالعه، اثربخشی واکسن کووید۱۹ را در دوره های دلتا و اومیکرون در کودکان ۵ تا ۱۸ ساله ارزیابی کرد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، نتایج مطالعه محققان بیمارستان شیکاگو نشان داد که واکسیناسیون کووید ۱۹ خطر بستری شدن در رابطه با این بیماری را در کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در طول دوره اومیکرون به میزان دو سوم کم کرد.
در میان نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله که با سری اولیه واکسن کووید ۱۹ واکسینه شدند، محافظت در مقابل بستری شدن در رابطه با بیماری در طول دوره اومیکرون کمتر از دوره دلتا بود.
«بریا کوتس»، پزشک و متخصص مراقبت های ویژه در این مطالعه، اظهار داشت: «نتایج مطالعه ما اطمینان بخش است و نشان داده است واکسیناسیون کووید ۱۹ در کودکان و نوجوانان واجدشرایط همچنان در مقابل شدیدترین نتایج در رابطه با کووید ۱۹، صرف نظر از نوع سویه آن محافظت بوجود می آورد.»
به گفته محققان، در طول دوره اومیکرون، واکسیناسیون خطر بستری شدن در رابطه با کووید ۱۹ را در کودکان ۵ تا ۱۱ ساله تا ۶۸ درصد کم کرد. اثربخشی واکسن در مقابل هر نوع بستری در رابطه با کووید ۱۹ در نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله که سری اولیه را دریافت کرده بودند از ۹۲ درصد در طول دوره دلتا به ۴۰ درصد در طول دوره اومیکرون کاهش پیدا کرد.


منبع:

1401/01/31
10:06:11
5.0 / 5
798
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد