وزیر بهداشت عراق در دیدار با رییس سازمان حج وعده داد

رفع موانع دارویی زوار ایرانی در عراق

رفع موانع دارویی زوار ایرانی در عراق

رئیس سازمان حج و زیارت در دیدار با وزیر بهداشت عراق، مطالبات ایران درباره تامین داروی زوار خصوصاً در زمان اربعین و همین طور رفع موانع حمل داروهای خاص توسط زوار در این کشور را بیان کرد که موافقت اولیه را دریافت کرد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، سیدصادق حسینی در ادامه سفر به عراق و در دیدار با وزیر بهداشت این کشور با اشاره به موفقیت آمیز بودن واکسیناسیون کرونا در ایران، هدف از این سفر را دیدار با مسؤولان مربوطه و تسهیل در امور زوار دانست.
او با اشاره به موضوعات بهداشتی و درمانی زوار ایران در مسافرت به عراق، اظهار داشت: باتوجه به اینکه برخی زوار بنا به تجویز پزشک، داروهای خاصی را باید برای مدت اقامت در عراق همراه داشته باشند، وزارت بهداشت عراق در هماهنگی با مبادی ذی ربط امکان انتقال داروهای مورد نیاز را با نسخه پزشک فراهم آورد.
رئیس سازمان حج و زیارت ارائه مجوز به مرکز پزشکی حج و زیارت برای انتقال داروهای مورد نیاز زوار را درخواست دیگر ایران بیان کرد و اضافه کرد: باتوجه به پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در تولید ۹۸ درصد داروهای پزشکی که استانداردهای لازم را دارند، وزارت بهداشت عراق مجوز داروی مورد نیاز مراکز درمانی را جهت استفاده زوار ایرانی فراهم آورد.

ارائه مجوز راه اندازی مراکز درمانی بین راهی در روزهای اربعین، خواسته دیگر رئیس سازمان حج و زیارت بود که در دیدار با وزیر بهداشت عراق عنوان شد.

هانی موسی العقابی ـ وزیر بهداشت عراق ـ نیز با اشاره به ارتباط خوبی که با وزارت بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران دارند، موافقت خودرا با درخواست مطرح شده درباره همراه داشتن داروهای خاص زوار، ارائه مجوز به مرکز پزشکی حج و زیارت برای انتقال داروهای مورد نیاز زوار و مجوز راه اندازی مراکز درمانی بین راهی در روزهای اربعین اعلام نمود و اظهار داشت: اقدامات لازم دراین خصوص باید صورت گیرد.
طرفین همین طور با اشاره به تعلقات مذهبی بین دو کشور، بر ارتقاء همکاری ها در تسهیل ارائه خدمات به زوار ایرانی و عراقی تاکید نمودند.
رئیس سازمان حج و زیارت که از روز جمعه به عراق سفر کرده است، تا کنون دیدارهایی با برخی مقامات ایرانی و عراقی در این کشور، همچون نماینده ولی فقیه در عراق، سرکنسول ایران در کربلا و کنسول ایران در نجف، مدیر فرودگاه نجف و تولیت حرم امام علی (ع) داشته و درباره لزوم همکاری برای کاهش هزینه سفر به عتبات عالیات عراق و همین طور بازگشایی مرز زمینی به روی زوار مذاکراتی داشته است.1401/01/28
22:34:19
5.0 / 5
567
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد