علایم هشداری که نشان داده است مجاز به سفرهای نوروزی نیستیم

علایم هشداری که نشان داده است مجاز به سفرهای نوروزی نیستیم

به گزارش سلامت باشی سفر همواره بعنوان یکی از رفتارهای پرخطر در هنگام بیماری های واگیردار همچون کرونا شناخته می شود؛ موضوعی که حالا بعد از گذر از امواج مختلف بیماری و تزریق واکسن کووید۱۹ برای سال جدید درحال شکل گیری است، اما در چه صورت مجاز به سفر رفتن نیستیم؟


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، سفر رفتن در شرایط کرونایی ذیل مجاز نیست:
_ اگر احساس بیماری می کنید حتی اگر در خلال ۹۰ روز گذشته مبتلا به کووید۱۹ شده باشید و یا واکسیناسیون کامل داشته باشید، نباید به سفر بروید.
_اگر تست کووید مثبت دارید تا وقتی که ۱۰ روز از تاریخ تست یا شروع علایم نگذشته باشد، سفر نکنید.
_ اگر در تماس نزدیک با فرد مبتلا به کووید۱۹ بوده اید و به شما سفارش شده که قرنطینه شوید. ازاین رو تا وقتی که حداقل ۵ روز از آخرین تماس شما با بیمار نگذشته باشد، سفر نکنید.
_ بهتر است که اگر مجبور شدید که در فاصله بین ۶ تا ۱۰ روز بعد از تماس نزدیک با فرد مبتلا سفر کنید، در هنگام حضور در کنار دیگران از ماسک های مناسب استفاده کنید.
براساس اعلام دفتر بیماری های واگیر وزارت بهداشت در صورت اجبار به سفر از خود و اطرافیان محافظت کنید و سفارش های ذیل را جدی بگیرید:
_ سفارش های بهداشتی را جدی بگیرید. سفارش های بهداشتی خاص در رابطه با مقصد خویش را بشناسید و رعایت کنید.
_ کودکان، خصوصاً اطفال زیر ۲ سال و سالمندان احتیاج به مراقبت بیشتری دارند و باید با جدیت بیشتری از ماسک های مناسب در زمان حضور در مراکز شلوغ و سربسته استفاده کنند.
_ افرادی که گرفتار نقص ایمنی باشند، به علت احتمال مبتلا شدن به موارد شدیدتر کووید۱۹، باید با جدیت بیشتری پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمایند. استفاده از ماسک های مناسب در زمان حضور در مراکز شلوغ و سربسته اکیداً سفارش می شود.
_ در طول دوران سفر، همه مسافرین باید خود ارزیابی از نظر علایم مشکوک به کووید۱۹ را انجام دهند. در صورت بروز علایم، سریعاً جداسازی انجام شده و با مراکز درمانی تماس بگیرند.
منبع:

1401/01/01
13:00:48
5.0 / 5
642
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد