آمار جهانی کرونا بیش از ۴۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار مبتلا تا حالا

آمار جهانی کرونا بیش از ۴۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار مبتلا تا حالا

سلامت باشی: مجموع آمار مبتلایان به کووید-19 در جهان تا حالا به 458 میلیون و 582 هزار و 909 نفر رسیده و تا حالا مرگ شش میلیون و 66 هزار و 237 نفر نیز بر اثر این بیماری تأیید شده و 391 میلیون و 826 هزار و 946 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۹۹۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته است.
همین طور آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۳ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۵ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود.
بعد از آن هند با بیش از ۵۱۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
همین طور در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۶۰ هزار قربانی، اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۳.۵ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۱، ۱۷۴، ۶۷۷ ۹۹۳، ۸۱۱ ۲ هند ۴۲، ۹۹۳، ۴۹۴ ۵۱۵، ۹۰۷ ۳ برزیل ۲۹، ۳۶۸، ۷۷۶ ۶۵۵، ۱۳۹ ۴ فرانسه ۲۳، ۵۱۴، ۱۴۴ ۱۴۰، ۱۰۹ ۵ انگلیس ۱۹، ۵۳۰، ۴۸۵ ۱۶۲، ۷۳۸ ۶ روسیه ۱۷، ۳۳۵، ۱۸۶ ۳۶۰، ۸۱۱ ۷ آلمان ۱۷، ۲۴۰، ۴۷۹ ۱۲۶، ۱۰۹ ۸ ترکیه ۱۴، ۵۵۱، ۶۶۵ ۹۶، ۴۸۷ ۹ ایتالیا ۱۳، ۳۷۳، ۲۰۷ ۱۵۶، ۸۶۸ ۱۰ اسپانیا ۱۱، ۲۲۳، ۹۷۴ ۱۰۱، ۱۳۵ همین طور ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۲۳ هزار و ۹۳ مورد مبتلاشدن و ۱۳۸ هزار و ۹۴۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه سیزدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تا حالا در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، هلند، ایران، کره جنوبی، ویتنام، کلمبیا، اندونزی، لهستان، ژاپن، مکزیک، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، فیلیپین، بلژیک، استرالیا، پرو، پرتغال، کانادا، شیلی، تایلند، اتریش و سوئیس نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

1400/12/23
12:38:37
5.0 / 5
841
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد