در گزارش سازمان جهانی بهداشت مطرح شد

بررسی زمان و نحوه اعلام اختتام وضعیت اضطراری کووید-۱۹

بررسی زمان و نحوه اعلام اختتام وضعیت اضطراری کووید-۱۹

سلامت باشی: سازمان جهانی بهداشت (WHO) درحال بررسی زمان و چگونگی اعلام اختتام وضعیت اضطراری کووید-19 است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، کارشناسان بهداشت عمومی در سازمان جهانی بهداشت بحث در مورد چگونگی و زمان اعلام اختتام بحران جهانی کووید-۱۹ را آغاز نموده و به بررسی آنچه که نقطه عطف طی دو سال از ظهور ویروس به حساب می آید، پرداخته اند.
سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: هم اکنون چنین اعلامیه ای را در دستور کار ندارد. درحالیکه موارد مبتلاشدن در خیلی از نقاط کم شده است، مرگ و میرها در هنگ کنگ بالا رفته و این هفته چین بیش از ۱۰۰۰ مورد جدید مبتلاشدن را طی یک روز گزارش کرده است. بنا بر این بحث ها بر این مساله متمرکز است که چه شرایطی در نهایت نشان میدهد که وضعیت اضطراری اعلام شده در ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ به انتها رسیده است؟
این سازمان در ایمیلی اعلام نموده است: کمیته اضطراری قوانین بین المللی بهداشت در مورد کووید-۱۹ درحال بررسی معیارهای مورد نیاز برای اعلام اختتام وضعیت اضطراری بین المللی است و هم اکنون، ما در این موقعیت قرار نداریم.
خیلی از کشورها در جهان اقداماتی را برای بازگشت شرایط عادی، لغو الزام استفاده از ماسک و دستورالعمل های قرنطینه و باز کردن مرزها به روی مسافران انجام داده اند. با این وجود، خیلی از کشورهای آسیایی و همین طور در آلمان موارد مبتلاشدن روند افزایشی داشته است. سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود که در هفته گذشته بیش از ۱۰ میلیون مورد جدید مبتلاشدن به کووید و ۵۲ هزار مورد مرگ و میر ثبت شده است.
به گزارش بلومبرگ، متخصصان همین طور هشدار داده اند که حتی اگر موارد مبتلاشدن به کووید-۱۹ به سطوح پایین تر کم شود، این بیماری برخلاف سایر بیماریهای بومی مانند مالاریا و سل همچنان می تواند سالانه هزاران مورد مرگ به همراه داشته باشد و پتانسیل بروز سویه های جدید و خطرناک غیرقابل پیش بینی است.
منبع:

1400/12/21
19:44:43
5.0 / 5
900
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد