وزیر بهداشت:

تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرا می شود

تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرا می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی با اعلان اینکه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در شورای عالی بیمه مصوب شد، اظهار داشت: امیدواریم این طرح از سال آینده اجرائی شود.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، بهرام عین اللهی پیش ازظهر جمعه در حاشیه جلسه شورای اداری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در شورای عالی بیمه گفت: این قانون باید در صحن هیئت دولت مطرح شود و بعد از تصویب از سال آینده اجرائی می شود، همین طور مجلس مقرر است بودجه ای برای آن درنظر گیرد.
وی با انتقاد تخصیص نیافتن منابع بودجه ای قانون ارزش افزوده اضافه کرد: به جهت اینکه بتوانیم تعدادی از خدمات خودرا انجام دهیم نیاز به منابع مالی پایدار داریم که یکی از این منابع یک درصد ارزش افزوده و دیگری مالیات سیگار است و امسال ۱۷ هزار میلیارد تومان ارزش افزوده در مجلس تصویب شده بود و ۱۲ هزار میلیارد تومان نیز سازمان برنامه و بودجه تخصیص داد اما تا امروز فقط هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار داده شد که ۴۰۰ میلیارد تومان مربوط به واکسن است.
وزیر بهداشت تصریح کرد: به جهت اینکه بتوانیم به مناطق محروم و شبکه های روستایی برسیم نیازمند منابع داریم و خوشبختانه در بودجه سال آینده توجه خوبی به این مسئله شد و امیدواریم تخصیص بموقع داده شود.
عین اللهی مشکل اصلی را در مازندران بالابودن تصادفات ذکر کرد و اظهار داشت: هر سال خصوصاً در نوروز شمار تصادفاتت و مرگ و میر افزایش می یابد و از مردم و مسافران درخواست داریم نسبت به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و حق تقدم ها توجه ویژه ای داشته باشند.
وزیر بهداشت با اشاره به ایجاد ۹۹ پایگاه جاده ای امداد و نجات و فعال بودن تکنسین های اورژانس اظهار داشت: برنامه های تفصیلی برای رشد مراکز درمانی در استان مازندران داریم و اعتبار قابل توجهی نیز درنظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: بیمارستان شهرستان نور قدمت ۶۰ ساله دارد و بیمارستان جدید ۱۶۰ تختخوابی در دست ساخت داریم و متأسفانه ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم بودجه خوبی برای این طرح درنظر گرفته شود.

1400/12/21
12:01:15
5.0 / 5
725
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد