رییس سازمان غذا و دارو:

درخواست از مالزی برای تشدید کنترل روغنهای پالم صادراتی

درخواست از مالزی برای تشدید کنترل روغنهای پالم صادراتی

رئیس سازمان غذا و دارو از وزیر کشاورزی کشور مالزی خواست با عنایت به دغدغه کشور ایران در حوزه روغن پالم نظارت های قبل از صادرات در مورد این محصول تشدید شود.به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر بهرام دارایی در دیدار با وزیر کشاورزی کشور مالزی اظهار داشت: اخیرا مراودات خوبی با کشور اندونزی در حوزه تبادل محصولات کشاورزی داشتیم که نوید بخش این است که بتوانیم همین مسیر را با کشور مالزی طی نماییم.

وی ضمن اشاره به این که قوانین نظارت بر حوزه غذا در ایران بر مبنای استانداردهای فائو، کدکس و ضوابط دقیق داخلی منطبق بر سبد غذایی مردم کشور است، اظهار نمود: آنچه در مراودات ما با کشور مالزی در حوزه غذا بسیار مهم می باشد بحث ایمنی مواد غذایی، آلاینده ها، باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی و ظرفیت های خالی صنایع غذایی دو طرف جهت استفاده به نحو مقتضی است.

رییس سازمان غذا و دارو یکی از موضوعات خیلی مهم در حوزه غذا را تجارت حلال دانست و اظهار داشت: علاوه بر کشورهای اسلامی تمایل زیادی در کشورهای غیر اسلامی به غذاهای حلال وجود دارند که این غذاها در کشورهای اسلامی تهیه می شود، ازاین رو ما خیلی امیدوار هستیم که به وسیله تفاهمنامه هایی که بین ما منعقد می شود، بتوانیم با ایجاد کارگروه هایی در دو کشور استانداردهای این حوزه را تبادل کرده و با گسترش ظرفیت های آن پس از توافق بعنوان بازار مشترک عرضه دهیم.

رییس سازمان غذا و دارو از وزیر کشاورزی کشور مالزی خواست با عنایت به دغدغه کشور ایران در حوزه روغن پالم نظارت های قبل از صادرات در مورد این محصول تشدید شود.

بنابر اعلام وبدا، وی با تکیه بر چالش های ۱۰ سال گذشته در بحث روغن پالم، تصریح کرد: افت و خیزهای بسیاری در ارتباط با این حوزه بین دو کشور وجود داشته است، در مورد این تجارت از دولت مالزی می خواهیم که به این مورد توجه ویژه داشته باشد، چونکه یکی از دغدغه های ما کنترل صادرات این فرآورده است. ما تجربه بسیار موفقی با کشور هند درمورد انجام کنترل های لازم پیش از صادرات روی این محصول داشتیم که مانع صادرات محصولات کشاورزی باکیفیت پایین و تاریخ انقضای نزدیک به ایران می شود.

منبع:

1400/11/20
22:12:10
5.0 / 5
1035
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد