اخطار نسبت به انتشار اخبار و تصاویر تلخ در رسانه های داخلی

اخطار نسبت به انتشار اخبار و تصاویر تلخ در رسانه های داخلی

به گزارش سلامت باشی یک مدرس دانشگاه نسبت به انتشار روند افسارگسیخته، بدون مرز و ادامه دار اخبار و تصاویر تلخ از برخی جنایات فجیع در رسانه های رسمی داخل کشور و تبعات و صدمه اجتماعی آن اخطار داد.


سپهر خلجی - مدرس دانشگاه و عضو شورایعالی خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) - درباره ی وضعیت انتشار اخبار و تصاویر تلخ در رسانه های داخلی مطرح کرده است: روند افسارگسیخته، بدون مرز و ادامه دار انتشار اخبار و تصاویر تلخ از برخی جنایات فجیع در رسانه های رسمی داخل کشور و بازتاب گسترده آن در شبکه های اجتماعی علاوه بر «تلخکامی افکار عمومی» و جنبه عمومی مبحث که به روان اجتماع آسیب زده و آرامش روانی را از جامعه سلب می نماید.
خلجی که این مطلب را در صفحه ی شخصی خود منتشر نموده است، درباره ی تبعات زیانبار انتشار اخبار تلخ در رسانه های رسمی یادآور شده است: انتشار این اخبار و تصاویر از طرفی به صورت ویژه سبب القاء چهره ای به هم ریخته از حیات اجتماعی و ناکارآمدی در ایجاد سامان اجتماعی است.
این عضو شورایعالی خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) مطرح کرده است: جامعه ایرانی مانند سایر جوامع، درگیر صدمه های اجتماعی است که یقیناً متولیان مسأله موظف به رسیدگی و بهبود روند آن هستند اما در این میان نباید «مسئولیت اجتماعی رسانه» در رویارویی با این قبیل رخدادها نادیده انگاری شود.
خلجی در انتها تاکید کرده است: دریدن روان جامعه، حاکم شدن حس ناامنی اجتماعی، تضعیف روحیه اجتماعی و... از تبعات قطعی عدم مسئولیت اجتماعی رسانه در چنین مواقعی است. جا دارد دلسوزان و متولیان امر نسبت به توقف این روند ناصواب مسئولانه اقدام نمایند.1400/11/17
22:25:49
5.0 / 5
985
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد