رئیس دانشگاه علوم پزشكی گلستان:

سیر نزولی کرونا در گلستان

سیر نزولی کرونا در گلستان

گلستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان ضمن اشاره به کاهش تعداد افراد بستری در سطح استان، اظهار داشت: شرایط ایسنا و ثابت هفته های قبل به شرایط نزولی تغییر یافته است.


دکتر عبدالرضا فاضل در گفت و گو با ایسنا با اشاره این که در هفته های اخیر گلستان شرایط ایستایی را در حوزه کرونا طی کرده بود، اظهار نمود: در هفته اخیر این شرایط سیر نزولی را هم طی کرده و وضعیت استان در شرایط نسبتا مطلوبی به سر می برد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد ۱۶۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند، اضافه کرد: از این تعداد ۴۷ نفر در بخش مراقب های ویژه قرار داشته و ۱۸ نفر هم به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.

هیچ مورد فوتی در دو روز اخیر نداشتیم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از وقوع دو مورد فوتی در بین بیماران کرونایی در کل هفته گذشته اطلاع داد و تصریح کرد: در دو روز اخیر هیچ موردی در خصوص فوت بیماران کرونایی نداشتیم.
فاضل میزان تزریق دوز اول واکسن کرونا در استان گلستان را بالغ بر ۹۲ درصد و تعداد یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر عنوان نمود و اظهار داشت: در تزریق دوز دوم هم استان گلستان از میانگین کشوری بالاتر بوده و با تزریق یک میلیون و ۱۱۶ هزار نفر و بالغ بر ۷۹ درصد افراد در جایگاه خوبی قرار دارد.

تزریق ۱۷ درصدی دوز سوم واکسن در گلستان
وی از تزریق بالغ بر ۲۳۵ هزار دوز سوم واکسن کرونا در استان گلستان اطلاع داد و خاطرنشان کرد: در تزریق دوز سوم واکسن کرونا ۱۷ درصد مردم گلستان مبادرت به رجوع و تزریق کرده اند که باید افزایش یابد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی از آمادگی استان گلستان برای شروع واکسیناسیون افراد بالای ۹ سال اطلاع داد و افزود: هم اکنون شرایط استان شرایط عادی است و همه شهرستان های گلستان در وضعیت آبی قرار دارند.
فاضل ضمن اشاره به این که هیچ کمبودی در حوزه تأمین واکسن نداریم، افزود: نگرانی ما مبحث شلوغی بازارها در روزهای انتهای سال است که خواهش ما این است مردم عزیز از هر گونه تجمع و حضور ممتد در بازار پرهیز کنند.1400/11/02
23:34:48
5.0 / 5
1028
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد