مشکل کمبود پزشک متخصص و تجهیزات پزشکی از زبان نماینده فریدن و فریدونشهر

مشکل کمبود پزشک متخصص و تجهیزات پزشکی از زبان نماینده فریدن و فریدونشهر

به گزارش سلامت باشی نماینده مردم فریدن و فریدونشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه علیرغم وسیع بودن حوزه انتخابیه با کمبود پزشک متخصص و تجهیزات درمانی در منطقه مواجه هستیم.


حسین محمد صالحی دارانی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به وضعیت تأمین پزشک متخصص و تجهیزات درمانی در حوزه انتخابیه خود، بیان نمود: منطقه بنده شامل 4 شهرستان بوده و منطقه وسیعی می باشد. جمعیت روستایی ما بالا می باشد اما متاسفانه در حوزه پزشک متخصص با کمبود مواجه هستیم. برخی از بیمارستان های ما اصلا پزشک جراح ندارند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: بیمارستان مرکزی حوزه انتخابیه بنده که شهید رجایی داران است در بسیاری از تخصص ها اصلا پزشک نداریم. با مکاتبه ای که صورت گرفت سال جاری کلا دو پزشک که درحال گذراندن طرح خود می باشند به استان تخصیص دادند. متاسفانه کمبود پزشک متخصص در شهرستان ها خیلی زیاد است.
نماینده مردم فریدن و فریدونشهر در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: لازم است که طرحی برای پزشکان در نظر گرفته شود تا انگیزه ای برای حضور در شهرستان ها داشته باشند. در مورد تجهیزات پزشکی هم حدود یک سال و اندی است که ما از دو وزیر دستور گرفتیم اما هنوز درگیر بروکراسی اداری برای تأمین دستگاه ام. ای. ار و سی. تی. اسکن هستیم. علیرغم کمک هایی که وزارت بهداشت انجام داده است اما هنوز بعضی از دستگاههای ضروری برای استان تأمین نشده است.
ایشان در ادامه تصریح کرد: با عنایت به بضاعت مالی و اقتصادی مردم منطقه چندان نمی توان بر روی کمک خیرین در حوزه درمانی حساب بازکرد. توجه خیرین هم بیشتر بر روی شهرهای اطراف مراکز استان است و به روستاها کم توجه داشتند. از ناحیه دفتر بنده یک گروه پزشکی شکل گرفته که معمولاً روزهای جمعه در روستاها حاضر شده و خدمات مجانی پزشکی انجام می دهند اما جوابگو نیست.
منبع:

1400/10/20
13:07:27
5.0 / 5
838
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد