مدیر كل انتقال خون چهارمحال و بختیاری:

بیشتر از ۱۶ هزار نفر در چهارمحال و بختیاری خون اهدا کردند

بیشتر از ۱۶ هزار نفر در چهارمحال و بختیاری خون اهدا کردند

به گزارش سلامت باشی مدیر کل انتقال خون چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سال جاری از ۱۶ هزار و ۶۱۹ نفر از رجوع کنندگان خون گیری شده است، اظهار داشت: ذخیره خونی در استان به ۵.۵ روز رسیده است.حسین هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ذخیره خونی چهارمحال و بختیاری به ۵.۵ روز رسیده است، اظهار نمود: زمان استاندارد ذخیره خونی هفت روز است.
وی ضمن اشاره به این که با زمان استاندارد فاصله وجود دارد، اظهار داشت: هم اکنون وضعیت ذخیره خونی در چهارمحال و بختیاری نگران کننده نیست.
مدیر کل انتقال خون چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: سه مرکز «شهرکرد» و «بروجن» از شنبه تا پنجشنبه و «فارسان» در ایام زوج به صورت دائمی آماده دریافت خون از هم استانی ها هستند.
کاهش اهدا خون در چهارمحال و بختیاری
هاشمی با اشاره به اینکه در ۹ ماه نخست سال قبل ۲۰ هزار و ۳۴۱ نفر به منظور اهدای خون به مراکز انتقال خون استان مراجعه نموده اند، اضافه کرد: این مهم در ۹ ماهه سال جاری به ۲۰ هزار و ۲۵۷ نفر کاسته شده است.
وی افزود: سال جاری از ۱۶ هزار و ۶۱۹ نفر از رجوع کنندگان خون گیری شده است که نسبت به زمان مشابه پارسال ۷۱۳ نفر کاسته شده است.
مدیر کل انتقال خون چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه هشت هزار و ۱۸۸ نفر سال جاری به صورت مستمر اهدای خون داشته اند، خاطرنشان کرد: مردان و زنان در طول سال به ترتیب چهار و سه مرتبه می توانند خون اهدا کنند.
هاشمی ضمن اشاره به این که استان چهارمحال و بختیاری از لحاظ خون گیری و تأمین خون مورد نیاز خودکفا است، اظهار داشت: تمام گروههای خونی مورد نیاز بیمارستان ها و بیماران خاص توسط خود مردم استان تأمین می شود.


منبع:

1400/10/19
20:05:47
5.0 / 5
858
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد