سرپرست مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت هشدار داد

رعایت ۴۸ درصدی پروتکلهای بهداشتی

رعایت ۴۸ درصدی پروتکلهای بهداشتی

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، اعلام نمود که متاسفانه با وجود سفارش های زیاد وزارت بهداشت، رسانه ها و... آمار رعایت پرتکل های حدود ۴۷ تا ۴۸ درصد است که اصلا آمار خوبی نیست.به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، محمد هاشمی درباره وضعیت کرونا در کشور، اظهار داشت: به هر حال حتی کم شدن آمار یک نفر فوتی، تأثیر بسیار خوبی در جامعه دارد. بر این اساس بسیار خوشحالیم که تعداد فوتی ها و موارد بستری هر روز در کشور کمتر شود.

وی اضافه کرد: با اینحال باید بسیار هوشیار و مراقب باشیم که اخبار خوشی که درباره کاهش فوتی ها می شنویم، منجر به عادی انگاری و سهل انگاری در رعایت پروتکل ها نشود. چونکه متاسفانه علیرغم سفارش های زیاد وزارت بهداشت، رسانه ها و... آمار رعایت پرتکل های حدود ۴۷ تا ۴۸ درصد است که اصلا آمار خوبی نیست.

هاشمی افزود: به جهت اینکه بتوانیم آمار فوتی ها را به صفر برسانیم، امیدواریم همچنان پروتکلهای بهداشتی رعایت شود و بخصوص استفاده از ماسک را ادامه دهیم. باید توجه کرد که مهم تر از همه این ها تزریق واکسن است. افرادی که واکسن تزریق نکردند یا واکسیناسیون شان را تکمیل نکردند باید نسبت به آن اقدام نمایند و بخصوص تزریق دز سوم را هم جدی بگیرند که امیدواریم این اقدامات صورت گیرد و مردم بتوانند روزهای بهتری را شاهد باشند.
1400/10/18
17:14:59
5.0 / 5
874
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد