آمار همه گیری كرونا؛

مجموع مبتلایان کووید در جهان از ۳۰۰ میلیون نفر گذشت

مجموع مبتلایان کووید در جهان از ۳۰۰ میلیون نفر گذشت

به گزارش سلامت باشی مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۳۰۰ میلیون و ۸۶۴ هزار و ۲۷۱ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۴۹۰ هزار و ۹۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۲۵۷ میلیون و ۵۹۹ هزار و ۴۵۸ نفر از مبتلایان هم تابحال بهبود یافته اند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیشتر از ۵۹.۵ میلیون مبتلا و بیشتر از ۸۵۵ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۵.۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۳ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۶۱۹ هزار و هند با بیشتر از ۴۸۳ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۵۹، ۵۶۴، ۱۱۶ ۸۵۵، ۸۴۳ ۲ هند ۳۵، ۲۲۶، ۳۸۶ ۴۸۳، ۱۷۸ ۳ برزیل ۲۲، ۳۹۵، ۳۲۲ ۶۱۹، ۷۳۰ ۴ انگلیس ۱۴، ۰۱۵، ۰۶۵ ۱۴۹، ۵۱۵ ۵ فرانسه ۱۱، ۱۸۳، ۲۳۸ ۱۲۵، ۰۱۳ ۶ روسیه ۱۰، ۶۰۱، ۳۰۰ ۳۱۳، ۸۱۷ ۷ ترکیه ۹، ۷۸۷، ۲۷۴ ۸۳، ۲۳۱ ۸ آلمان ۷، ۳۹۹، ۰۰۳ ۱۱۴، ۲۰۷ ۹ ایتالیا ۶، ۹۷۵، ۴۶۵ ۱۳۸، ۴۷۴ ۱۰ اسپانیا ۶، ۹۲۲، ۴۶۶ ۸۹، ۸۳۷ بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۳۱۳ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی بیشتر از ۱۴ میلیون بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همینطور ایران با مجموع شش میلیون و ۲۰۳ هزار و ۴۶ مبتلا شدن و ۱۳۱ هزار و ۸۰۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه یازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1400/10/17
14:33:51
5.0 / 5
879
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد