تغییر شرایط قرنطینه برای افراد آلوده به کرونا در فرانسه

تغییر شرایط قرنطینه برای افراد آلوده به کرونا در فرانسه

به گزارش سلامت باشی فرانسه اعلام نمود: مدت زمان قرنطینه افراد آلوده به کروناویروس از 10 روز به هفت روز کاسته می شود.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، "اولیویه وران"، وزیر بهداشت فرانسه امروز (یکشنبه) اظهار داشت: دوره قرنطینه برای افرادی که بطور کامل در مقابل کروناویروس واکسینه شده اند و تست آنها مثبت است، از ۱۰ روز به هفت روز کاهش پیدا می کند.
این اقدام مقامات فرانسوی به دنبال تصمیم کشورهای دیگری مانند ایالات متحده صورت گرفت که این هفته دوره قرنطینه را برای جلوگیری از اختلال در بخش صنایع به سبب کمبود نیروی کار کاهش دادند.
وزیر بهداشت فرانسه اضافه کرد: همین طور در صورت منفی بودن تست کروناویروس می توان دوره قرنطینه را بعد از پنج روز به انتها رساند. افرادی که واکسینه نشده اند نیز باید به مدت ۱۰ روز قرنطینه شوند و آنها هم در صورت منفی بودن تست کرونا بعد از هفت روز از قرنطینه بیرون بروند.
او همین طور اظهار داشت: سویه جدید کووید-۱۹ موسوم به اُمیکرون بسیار مسری است که نمی توان آنرا مهار کرد مگر این که قرنطینه شدید باردیگر اعمال شود.
"امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه در سخنرانی سال نو خود گفته است که چند هفته آتی شرایط دشوار خواهد بود اما او از اعلام اعمال تدابیر محدودکننده جدید برای مهار کروناویروس خودداری کرد.
به گزارش سلامت باشی به نقل از فرانس ۲۴، برمبنای آمارهای رسمی انتشار یافته در روز گذشته (شنبه)، فرانسه ششمین کشور در جهان است که بیش از ۱۰ میلیون مورد مبتلاشدن به کووید-۱۹ را از زمان شیوع این بیماری گزارش کرده است.
منبع:

1400/10/12
13:27:03
5.0 / 5
938
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد