معاون درمان وزارت بهداشت تاكید كرد؛

تشکیل قرارگاه هماهنگی در اجرای نسخه نویسی الکترونیک

تشکیل قرارگاه هماهنگی در اجرای نسخه نویسی الکترونیک

سلامت باشی: معاون درمان وزارت بهداشت، بر تشکیل قرارگاهی بمنظور هماهنگی و سرعت بخشی بر اجرای نسخه نویسی الکترونیک تاکید نمود.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، قاسم جان بابایی، اقدامات سازمان بیمه سلامت در جهت نسخه نویسی الکترونیک را مثبت ارزیابی کرد و اضافه کرد: اقدامات خوبی در حوزه نسخه نویسی الکترونیک انجام شده است ولی عقب ماندگی در دانشگاه ها به سبب شیوع بیماری کرونا به وجود آمد که باید با رفع موانع و سرعت در کارها خودرا به این برنامه برسانند.
وی افزود: پیشنهاد ما این است که برای سرعت در کار جریمه ها لغو و به ویژه در تهران قرارگاهی ایجاد شود که اقدامات بهتر صورت گیرد.
جان بابایی اظهار داشت: دانشگاه ها از نظر فنی نسبت به قبل وضعیت بهتری دارند، ولی برخی مسائل زیر ساختی و هماهنگی بین سازمان بیمه گر و وزارت بهداشت در بحث استفاده از پنل وجود دارد که درحال رفع آن هستیم.
وی اشاره کرد: مسلماً در اجرای چنین برنامه هایی نواقصی وجود دارد که بخشی فنی و بخشی به هماهنگی سازمان های مربوطه در اجرای این طرح مربوط می شود که به مرور باید رفع و اصلاح گردد.
جان بابایی اظهار داشت: باید توجه داشت که موفقیت اجرای چنین برنامه ای به همراهی مردم و تمام ارکان سیستم سلامت همچون سازمان های بیمه گر، وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و ارائه دهندگان خدمت نیاز دارد و هر کدام همانند حلقه زنجیری هستند که بدون وجود تنها یک حلقه این طرح با مشکل مواجه خواهد شد بنا بر این از آنجا که این مساله یک تکلیف قانونی می باشد همه موظف به اجرای آن هستیم.
معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: در صورتیکه افراد از مزایای اجرای این طرح به درستی باخبر شوند خود راغب به اجرای آن خواهند بود چونکه این برنامه علاوه بر مدیریت صحیح منابع از خیلی از سوءاستفاده ها در زمینه سلامت جلوگیری کرده و موجب می شود که در نهایت با تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برنامه ریزی درستی بر اقدامات داشته باشیم.


منبع:

1400/09/28
12:11:11
5.0 / 5
926
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد