نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان تاكیدكرد؛

لزوم پرداخت حقوق عادلانه به پرستاران

لزوم پرداخت حقوق عادلانه به پرستاران

به گزارش سلامت باشی نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: باید کمبود پرستار در کشور جبران و حقوق عادلانه ای به آنها پرداخت گردد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز یک شنبه در آئین تجلیل از پرستاران نمونه شهرستان مراغه با اشاره به اینکه پرستاران ما در دو سال گذشته خوش درخشیده اند، عنوان کرد: نقش پرستاران و پزشکان دلسوز کشورمان در تقویت روحیه بیماران حتی از اطرافیان و خانواده افراد بستری هم تاثیرگذارتر است.
وی با تکیه بر این که عبادت تنها در نماز و روزه خلاصه نمی گردد، بیان نمود: خدمت به بیماران و رفتار مناسب با آنان هم عبادت به حساب می آید.
وی پرستاران را انسان هایی ایثارگر خواند و عنوان کرد: ۷۶ پرستار کشور طی دوران انتشار کرونا شهید شدند و در مواردی بعضی از آنان به علت حجم بالای کار در بیمارستان و حفظ سلامت خانواده خود بیشتر از ۴۰ روز به خانه نرفتند.
امام جمعه مراغه تصریح کرد: پرستاران نه تنها مراقبت از جسم بیماران را عهده دار هستند بلکه در تقویت روحی و مراقبت از روان آنان هم نقش اساسی ایفا می کنند.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به این که در کشور کمبود پرستار وجود دارد و بار این کمبود به دوش پرستاران شاغل گذاشته می شود، اظهار داشت: باید کمبود پرستار جبران و حقوق عادلانه ای به آنها پرداخت گردد.


منبع:

1400/09/22
12:17:08
5.0 / 5
1012
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد