رئیس بهداشت و درمان مشگین شهر:

اولین عمل جراحی تومور نخاعی در مشگین شهر با موفقیت انجام شد

اولین عمل جراحی تومور نخاعی در مشگین شهر با موفقیت انجام شد

به گزارش سلامت باشی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مشگین شهر اظهار داشت: عمل جراحی تومور نخاعی برای نخستین بار روز پنجشنبه بیستم آبان ماه در بیمارستان ولیعصر (عج) مشگین شهر با موفقیت انجام شد.رضا ایماشی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: با تلاش متخصص جراحی مغز و اعصاب بیمار جراحی شده، مرد ۴۷ ساله ای بود که کمر درد و ضعف اندام تحتانی داشت و با تشخیص تومور نخاعی در ناحیه کمر مورد عمل جراحی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: این عمل جراحی که مدت ۳ ساعت طول کشید پس از باز کردن پرده نخاع، تومور مزبور بعد از جدا شدن از تمام ریشه های عصبی به صورت کامل خارج و بیمار پس از اتمام فرایند درمان با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان مشگین شهر همینطور تصریح کرد: فرایند جراحی این عمل باید زیر میکروسکوپ انجام می شد و تمام ریشه های عصبی بدون این که صدمه ای به آنها وارد شود از تومور جدا می شد که خوشبختانه با امکانات موجود در بیمارستان مشگین شهر توانستیم از در این آزمون موفق عمل نماییم.

ایماشی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که تومور در داخل پرده نخاع بیمار رشد کرده و به ریشه های عصبی چسبندگی داشت عمل از حساسیت بسیاری برخوردار بود اما امید است این موفقیت زمینه ای برای رشد زیرساخت های درمانی و بهداشت شهرستان باشد.
وی ضمن اشاره به لزوم تقویت زیرساخت های درمانی در شهرستان اظهار داشت: شهرستان مشگین شهر یکی از پر جمعیت ترین شهرستان های استان بوده و در مواقع ضروری و حساس نیازمند عرضه خدمات درمان و بهداشت به جمعیت هدف بوده که در مواقعی در این راستا با مشکلاتی مواجه می شویم.


منبع:

1400/08/23
10:14:51
5.0 / 5
1010
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد