معاون استاندار مركزی:

طرح های ارتقا سلامت در استان مرکزی اثربخش نبوده اند

طرح های ارتقا سلامت در استان مرکزی اثربخش نبوده اند

به گزارش سلامت باشی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار داشت: رشد فزاینده فست فودها در یکی از خیابان های اصلی اراک نشان از اثربخش نبودن طرح های ارتقا سلامت در استان مرکزی دارد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، بهروز اکرمی ظهر چهارشنبه در کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی با ابراز نگرانی از وضعیت سلامت در استان مرکزی اظهار نمود: در بحث سلامت با مفهوم اقتصاد سلامت روبرو می باشیم، همانطور که نمی توان برای همه انسان ها برای یک بیماری یک نسخه واحد پیچید، یکی از رویکردها این است که در حوزه سلامت برنامه ها به روز و با عنایت به حقیقت های جامعه باشد.
وی افزود: تصمیمات جز به اقدامات بزرگ کمک می نماید، چه ایرادی دارد که دانشگاه برنامه ای برای ارزیابی سلامت کارمندان دولت با عنایت به ظرفیت های موجود تعریف کند نگاه های جدید به موضوعات، اثربخش خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه نگران و دغدغه مند سلامت مردم هستیم، اظهار داشت: تا چه زمانی می توانیم بیمارستان بسازیم؟ با عنایت به افزایش شمار بیماران و تنوع بیماری ها باید سواد و آگاهی مردم در حوزه سلامت را افزایش داد.
اکرمی افزود: باید انرژی و تمرکز را روی پیشگیری و بهداشت صرف کرد تا مردم بیمار نشوند و شاید اجرای الگوی «همت» در استان به بیمار نشدن یا کمتر بیمار نشدن مردم کمک نماید.
وی بیان نمود: زمانی که با سوءتغذیه یا چاقی در جامعه روبرو می باشیم در واقع با افراط و تفریط مواجه هستیم، شاید شوراها کمک کننده باشد اما دولتی کردن همه امور نتیجه بخش نخواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه به جهت اینکه بتوانیم در زمینه تغییر سبک زندگی که به منجر به ارتقای سلامت مردم باشد نیازمند گروههای غیر دولتی هستیم، اظهار نمود: دولت در این راستا فقط باید سیاست گذار و اخطار دهنده باشد. باید از فضای مجازی برای ارتقای سلامت مردم استفاده نمود.
اکرمی اظهار داشت: برای اجرای این طرح در گام نخست باید تمامی پدیده ها بررسی شود، باید عوامل تهدیدکننده سلامت مردم استان مرکزی از مجرای علمی بررسی و تاثیر و وزن هر عامل هم مشخص شود مسلماً این امر نیازی به تشکیل ستاد و بکارگیری دستگاههای اجرایی ندارد و دانشگاه علوم پزشکی می تواند در این راستا مطالعه علمی داشته باشد.
وی اظهار داشت: همه می دانیم که مصرف فست فودها برای سلامت مضر است، اما رشد فزاینده فست فودها در یکی از خیابان های اراک نشان از اثربخش نبودن اقدامات حوزه سلامت دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: دانشگاه بر مبنای یک پیمایش علمی باید عواملی که سلامت را به خطر می اندازد بررسی کند و با تعیین وزن هر عامل، راهکار مقابله با عوامل را عرضه کند و با آموزش های اثربخش جامعه را آگاه کند.


منبع:

1400/08/20
13:55:42
5.0 / 5
926
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد