عواقب مرگ مغزی نخبه اهوازی

عواقب مرگ مغزی نخبه اهوازی

به دنبال مرگ مغزی یک نخبه اهوازی در یک مرکز جراحی، این مرکز پلمب شد و تحقیقات در این خصوص شروع شده است.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، چند روز قبل دختر جوان نخبه ۱۹ ساله اهوازی به دنبال تزریق دارو برای عمل زیبایی توسط افراد غیرمتخصص در یکی از کلینیک های شهر اهواز گرفتار ایست قلبی تنفسی شد و بعد از چندین بار CPR تلاش کادر پزشکی برای نجات وی بی نتیجه ماند. وی گرفتار مرگ مغزی شده است و اکنون در کما سر می کند.
این دختر ۱۹ ساله موفق به کسب رتبه ۷۰ کنکور سراسری شده بود.
در همین زمینه رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در گفتگویی با صدا و سیما مرکز خوزستان اظهار نمود: این مرکز توسط اداره اماکن نیروی انتظامی و اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شناسایی و پلمب شد.
فرهاد ابول نژادیان اضافه کرد: تمامی مراکز بدون مجوز توسط اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شناسایی و توسط کمیسیون ماده ۱۱ که متشکل از سازمان نظام پزشکی، سازمان تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور است برخورد و به مراجع قضائی معرفی می گردند.
وی افزود: مراکز بدون مجوز دو دسته هستند مراکزی که بصورت بدون مجوز و زیر زمینی مبادرت به فعالیت می نمایند و یا مراکزی که مجوز فعالیت دارند اما تخصص این کار را ندارند و بیشتر فعالیت این مراکز بوسیله اینستاگرام تبلیغ می شود بنا بر این از مردم درخواست می شود با شناخت و آگاهی به این مراکز مراجعه کنند.
فرهاد سلطانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز درباب آخرین وضعیت دختر ۱۹ ساله اهوازی که در جریان عمل زیبایی به کما رفته است، اظهار نمود: بیمار بدحال است و شرایط بالینی خوبی ندارد. وی تحت تنفس مکانیکی در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری است.
وی اضافه کرد: با توجه به این که ایست قلبی خارج از بیمارستان رخ داده بود و احیای قلبی ریوی انجام شده بود و بیمار بعد از آن بعد به بیمارستان منتقل شد، متأسفانه حالا شانس کمی دارد.
وی با اعلان اینکه تزریق دارو برای این دختر ۱۹ ساله بمنظور انجام عمل زیبایی در مطب صورت گرفته بود، اظهار داشت: درباب این مساله کمیته ای تشکیل شده است و موضوع بصورت علمی بررسی می شود. به احتمال زیاد، این اتفاق، ناشی از عارضه دارویی و دریافت دارو با دوز بالاتر بوده است.
به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، متأسفانه در ماه های اخیر شاهد اوج گیری فعالیت مراکز و کلینیک های زیبایی و رشد تصاعدی مراجعه خانم های جوان به این مراکز هستیم که هر بار با فاجعه ای خبرساز می شوند.

1400/08/19
23:20:46
5.0 / 5
1034
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد