محققان كره جنوبی می گویند؛

اسب سواری در بهبود عملکرد کودکان فلج مغزی موثر است

اسب سواری در بهبود عملکرد کودکان فلج مغزی موثر است

نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد که تحرک عملکردی در کودکان مبتلا به فلج مغزی را می توان بوسیله اسب سواری بهبود بخشید.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، فلج مغزی از هر ۱۰۰۰ کودک متولد شده در سراسر جهان، دو نفر را تحت تأثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی با اهمیت ترین راه برای بهبود حرکت، تعادل و وضعیت بدن در کودکان مبتلا به این بیماری است.
تحقیقات پژوهشگران مؤسسه علم و تکنولوژی گوآنگجو کره جنوبی نشان داده است که هیپوتراپی، نوعی فیزیوتراپی شامل اسب سواری، در روند درمان فلج مغزی مؤثر است.
فلج مغزی یک ناتوانی شایع در میان کودکان است که با الگوهای راه رفتن غیرطبیعی و ناتوانی در حفظ وضعیت و تعادل مشخص می شود. در صورتیکه این بیماری غیرقابل درمان است، درمان های فیزیوتراپی می تواند کمک زیادی به بهبود حرکت و تعادل کند.
یکی از این رویکرد های درمانی، هیپوتراپی است که از اسب سواری برای بهبود تحرک عملکردی در کودکان مبتلا به فلج مغزی استفاده می نماید. بااینکه مطالعات علمی بعنوان یک رویکرد درمانی مؤثر برای فلج مغزی از این نوع درمان پشتیبانی می کند، متأسفانه داده های کمی در مورد چگونگی نتایج هیپوتراپی در بهبود وجود دارد.
اخیراً، تیمی از پژوهشگران از کره جنوبی و ایالات متحده، معیارهای تعامل فیزیکی بین اسب ها و کودکان مبتلا به فلج مغزی را در طول هیپوتراپی بررسی کردند.
تیم تحقیقاتی چهار کودک مبتلا به فلج مغزی را در طول هشت جلسه فیزیوتراپی مورد مطالعه قرار دادند. آنها حسگرهایی را روی اسب ها و کودکان قرار دادند تا حرکات آنها را ثبت کنند و شتاب و سرعت زاویه ای آنها را ردیابی نمایند.
آنها دریافتند که داده های بدست آمده از اسب ها و کودکان با گذشت زمان آغاز به شبیه شدن به یکدیگر کردند که نشان دهنده هماهنگی بین اسب و سوارکار است. آنها همین طور بعد از هر جلسه تست های حرکتی را به کودکان دادند و در آخر آزمایش، بهبود مهارت های حرکتی آنها را مشاهده نمودند.
دکتر «پیلوون هور»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «ما دریافتیم که تعامل فیزیکی بین کودکان مبتلا به فلج مغزی و اسب ها، که مشخصه آن سازگاری کودکان با حرکت اسب و بالعکس است، برای مؤثر بودن توانبخشی بسیار مهمست.»
به گفته پژوهشگران، این یافته ها کمک می نماید تا برنامه های فیزیوتراپی بهینه شود و کیفیت زندگی کودکان مبتلا به فلج مغزی بهبود یابد.

1400/08/10
10:11:48
5.0 / 5
920
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد