مطالعات نشان می دهد؛

آب پرتقال به مقابله با التهاب کمک می نماید

آب پرتقال به مقابله با التهاب کمک می نماید

سلامت باشی: نتایج یک پژوهش جدید نشان داده است که آب پرتقال ۱۰۰ درصد طبیعی، می تواند به مبارزه با التهاب و فشار اکسایشی در بزرگسالان کمک نماید.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از زی نیوز، محققان می گویند نوشیدن آب پرتقال ۱۰۰ درصد طبیعی به صورت قابل توجهی سبب کاهش اینترلوکین ۶، نشانگر اصلی التهاب، هم در بزرگسالان سالم و هم در افراد پرریسک می شود. همینطور دو نشانگر اصلی التهابی و فشار اکسایشی هم کاسته می شود.
یافته های این مطالعه، اثرات مفید هسپریدین، ترکیب بیواکتیو اولیه موجود در پرتقال و آب پرتقال ۱۰۰ درصد طبیعی را بر کاهش بعضی از نشانگرهای التهاب و فشار اکسایشی نشان داده است.
التهاب مزمن امکان دارد نقش کلیدی در ایجاد یا پیشرفت برخی بیماری های مزمن همچون بیماری های قلبی و دیابت داشته باشد.
«گیل رامپرسود»، متخصص تغذیه در مرکز فلوریدا، می گوید: «ما می دانیم که آب پرتقال ۱۰۰ درصد طبیعی حاوی تعدادی مواد مغذی مانند ویتامین C و ترکیبات بیواکتیو مفید می باشد که می توانند التهاب و فشار اکسایشی را کاهش دهند.»
این تحقیق، مطالعات انتشار یافته در ارتباط با مصرف آب پرتقال ۱۰۰ درصد طبیعی و نشانگرهای التهاب و فشار اکسایشی را مورد بررسی قرار داد.
تجزیه و تحلیل شامل سه بخش بود: یک بررسی کیفی از ۲۱ مطالعه با ۳۰۷ بزرگسال سالم و ۳۲۷ بزرگسال در معرض بیماری؛ بررسی سیستماتیک زیرمجموعه ای از ۱۶ مطالعه که شش نشانگر زیستی گزارش شده در ارتباط با التهاب و فشار اکسایشی در بدن را اندازه گیری کرده بود؛ و ۱۰ مطالعه که داده های کافی برای انجام فراتحلیل داشتند.
در مجموع بررسی ها نشان داد که آب پرتقال ۱۰۰ درصد طبیعی یا بر فشار اکسایشی و التهاب اثرات مفید دارد یا بدون عارضه است.


منبع:

1400/08/01
10:47:55
5.0 / 5
1144
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد