در سالگرد شهید مدافع سلامت دكتر جوشقانی؛

نشان سرو سپید در بیمارستان لبافی نژاد رونمایی گردید

نشان سرو سپید در بیمارستان لبافی نژاد رونمایی گردید

سلامت باشی: نشان سرو سپید به پاس فداکاری های دکتر محمد زارع جوشقانی شهید مدافع سلامت رونمایی گردید.


به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، علیرضا زالی، در مراسم نخستین سالگرد شهید مدافع سلامت دکتر محمد زارع جوشقانی که روز سه شنبه در بیمارستان لبافی نژاد برگزار شد، با اشاره به خاصیت های شخصیت برجسته دکتر زارع اظهار نمود: وی متصف به فضائل بسیار برجسته ای بود و مهم ترین وجه بارز وی فروتنی و تواضع نسبت به همنوعان بود که مصاحبت با اورا لذت بخش می کرد. وی با اعلان اینکه اعتقاد و دین باوری دکتر زارع در افکار و رفتارشان زبانزد بود، تصریح کرد: نگاه مهرورزانه دکتر زارع به همه خصوصاً به بیماران از دیگر خصایص ویژه ایشان بود که الگویی از اخلاق عملی پزشکی است. رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد: دکتر زارع در دوران کرونا خوش درخشید، این بیمارستان در ایام آغازین به جهت ماهیت فوق تخصصی می توانست درگیر کرونا نشود، اما دکتر زارع داوطلبانه در این وادی قدم گذاشتند. زالی با اشاره به ایثارگری های دکتر زارع در طول دوران شیوع ویروس کرونا در بیمارستان لبافی نژاد تصریح کرد: دکتر زارع یا در بخش های بالینی بود و یا درحال انجام کارهای لجستیک بود. فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به این که نشان «سرو سپید» برای ثبوت یاد شهید مدافع سلامت دکتر محمد زارع جوشقانی طراحی شده است، اظهار داشت: دکتر زارع به رغم تواضع و ایثارگری ره توشه ای از تجارب گرانسنگ داشت و با مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نظر گرفتیم تا نشان سرو سپید را در جشنواره آموزشی که هر ساله اردیبهشت ماه برگزار می شود، به پیشتازان علم، فناوری و خدمت تقدیم نماییم.
محمد حسین سلطانی رییس بیمارستان لبافی نژاد نیز اظهار نمود: ۲۷ مهرماه یادآور خاطره سختی برای بیمارستان ماست، یادآور مردی که سالهای زیادی در کسوت های مختلف در این بیمارستان زحمت کشیدند.
وی اشاره کرد: از زمان شیوع پاندمی لحظه به لحظه شاهد زحمات بی دربغ ایشان بودیم و ایشان از هیچ تلاشی برای ارائه خدمات به بیماران کرونائی دریغ نکردند، مطمئناً اقدامات ایشان همیشه جاویدان خواهد بود.
ناصر سیم فروش استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و از دوستان نزدیک دکتر زارع، با اشاره به جان فشانی های دکتر زارع در طول دوران خدمت و خصوصاً در راه مبارزه با کرونا اظهار نمود: مردم کشور ما در دوران دفاع مقدس آزمون های سختی را پشت سر گذاشتند و نسل جدید نیز چیزی از آن نسل کم ندارد.
وی با اعلان اینکه پاندمی کرونا بار دیگر همدلی مردم را نشان داد، اظهار داشت: در کشور ما با وجود مشکلات فداکاری ها و جان فشانی های شایان توجهی وجود دارد.
سیم فروش اشاره کرد: این بیمارستان نهادی انقلابی است و خدمات درخشانی را ارایه داده است، شهید زارع چهره ای خندان داشت که متأسفانه شروع ریاست ایشان با کرونای منحوس همزمان شد. ایشان با عشق به خدمت برای همه ما الگو هستند و تا جایی که جان در بدن داشتند خدمت کردند و به مقام شهادت رسیدند.
وی با یادآوری نام شهید مدافع سلامت مهناز صالحی نکو از پرستاران بیمارستان شهید لبافی نژاد، اظهار داشت: شهید صالحی نکو پیش تر راه شهادت را برای شهید زارع باز کردند.
در بخش دیگری از این برنامه از نشان «سرو سپید» که به پاس فداکاری های دکتر محمد زارع جوشقانی به همت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طراحی شده است، با حضور وزیر بهداشت و خانواده شهید دکتر زارع رونمایی گردید.
از این پس «نشان سرو سپید» در جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که هر ساله اردیبهشت ماه انجام می شود. به دانشجویان، اساتید، پزشکان و شخصیت های علمی که در راه علم و خدمت با فداکاری افتخاراتی را کسب کرده اند، اهدا می شود.
دکتر محمد زارع جوشقانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، متخصص چشم و فوق تخصص قرنیه و رییس مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهید دکتر لبافی نژاد، بعد از روزها نبرد سخت با بیماری کرونا، سرانجام یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ از دنیا رفت.


منبع:

1400/07/28
10:13:33
5.0 / 5
958
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد