مطالعات نشان می دهد؛

کودکان ناقل نوع عفونی تر کروناویروس هستند

کودکان ناقل نوع عفونی تر کروناویروس هستند

سلامت باشی: تحقیقات نشان می دهد از نوزادان تازه متولد شده تا نوجوانان مبتلا به کووید19 می توانند ناقل میزان بالایی از ویروس باشند و حتی در صورت عدم وجود علایم، آنرا به دیگران منتقل کنند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، این نتیجه گیری از مطالعه بر روی ۱۱۰ نفر در رده سنی ۲ هفته تا ۲۱ سال که تست کروناویروس شان مثبت بود، بدست آمد.
محققان دریافتند که نوزادان، کودکان و نوجوانان به یک اندازه قادر به حمل میزان بالای ویروس زنده هستند و ویروس کووید را در ترشحات تنفسی خود تکثیر می کنند.
دکتر «لائل یونکر»، متخصص ریه کودکان در بیمارستان عمومی ماساچوست، می گوید: «این سوال مطرح است که آیا بار ویروسی بالا در کودکان با ویروس زنده ارتباط دارد یا خیر. ما توانستیم یک پاسخ قطعی ارائه دهیم که این بارهای ویروسی زیاد، عفونی هستند.»
اینکه بیشتر بچه ها هیچ علامتی ندارند یا فقط علایم خفیف دارند، این تصور اشتباه را به وجود می آورد که کمتر بیماری شأن عفونی است. با این وجود، این مطالعه نشان داد که بار ویروسی جوانان در اوایل بیماری بیشترین بوده و هیچ تفاوتی با بزرگسالان نداشتند.
یونکر اظهار داشت: «یافته های این مطالعه نشان میدهد که ماسک زدن و سایر اقدامات بهداشت عمومی برای همه همچون کودکان، نوجوانان و بزرگسالان لازم است تا ما را از این پاندمی خارج کند.»
بار ویروسی حمل شده توسط کودکان هیچ ارتباطی با شدت بیماری آنها ندارد، اما پژوهشگران در مورد اطرافیان این کودکان ابراز نگرانی می کنند.


منبع:

1400/07/25
09:38:50
5.0 / 5
1087
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد