6 میلیون دز واکسن کرونا وارد کشور شد

6 میلیون دز واکسن کرونا وارد کشور شد

بیست وچهارمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از جانب جمعیت هلال احمر حاوی ۶ میلیون دُز واکسن، روز یکشنبه هجدهم مهرماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، رئیس جمعیت هلال احمر از ورود ۱۸ میلیون دُز واکسن به کشور در چارچوب سه محموله طی هفته جاری توسط این جمعیت اطلاع داد و اظهار داشت: با مدیریت معاون اول رئیس جمهوری و همکاری و همراهی وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، بانک مرکزی و گمرگ برای نخستین بار در کشور ۱۸ میلیون دُز واکسن از نوع سینوفارم در یک هفته وارد می شود که نخستین محموله ۶ میلیونی از این ۱۸ میلیون دُز امروز به ایران رسید و تحویل وزارت بهداشت شد.

وی اضافه کرد: به صورت کلی این جمعیت از اردیبهشت ماه تابحال ۵۸ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده که با احتساب واردات دو محموله دیگر این میزان به ۷۰ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز می رسد.

کریم همتی با بیان تزریق نزدیک به ۶۳ میلیون دُز واکسن در کشور اظهار نمود: خوشبختانه با تداوم واردات واکسن از جانب هلال احمر به ایران، طبق اعلام وزارت بهداشت تا ۱۷ مهرماه به میزان ۴۴ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۲۳۴ دُز واکسن در نوبت اول و ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۵۵۴ دُز واکسن در نوبت دوم تزریق شده است. براین اساس مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶۲ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۷۸۸ دُز رسیده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با ابراز امیدواری نسبت به افزایش مراکز واکسیناسیون هلال احمر خاطرنشان کرد: برای تسریع در واکسیناسیون سراسری و واکسینه شدن همه مردم، تعداد مراکز واکسیناسیون را هم به صورت مشترک و هم به صورت مستقل در همه استان ها افزایش داده ایم، ازاین رو علاوه بر ۳۰۷ مرکزی که با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی فعال بود هم اکنون ۲۹ مرکز مستقل واکسیناسیون هم فعال گشته است.

همتی با بیان برپا بودن تنها یک بیمارستان صحرایی در کشور هم اظهار داشت: با عنایت به عدم نیاز دانشگاه های علوم پزشکی به بیمارستان های صحرایی برپاشده در کشور و کاهش میزان رجوع بیماران، به جز بیمارستان صحرایی استان تهران که در شهرستان بهارستان همچنان برپا و فعال است، فعالیت سایر بیمارستان های صحرایی در استان ها به پایان رسیده است.

وی به اقدامات حمایتی هلال احمر برای مقابله با کرونا هم اشاره نمود و اظهار داشت: جمعیت هلال احمر از آغاز شیوع کرونا در کشور اقدامات حمایتی خویش را با محوریت فعالیتهای داوطلبانه و با مشارکت خیرین و داوطلبان شروع کرده و بسته های معیشتی و بهداشتی ویژه خانواده های متاثر از کرونا را تأمین و در سرتاسر کشور توزیع کرده است.

رئیس هلال احمر همینطور با اشاره به اینکه کمبود تأمین دستگاه اکسیژن ساز برای بیماران به صورت امانی برطرف شده است، اضافه کرد: با توسعه بانکهای امانات تجهیزات پزشکی، تشکیل کمپین اهدای نفس و هم تأمین و تجهیز خانه های هلال سراسر کشور به کپسول های اکسیژن و دستگاههای اکسیژن ساز، حالا بیماران نیازمند می توانند برای تأمین تجهیزات درمانی به مراکز هلال احمر رجوع کنند.

وی در انتها تصریح کرد: سازمان جوانان هلال احمر هم از آغاز شیوع این بیماری با اجرای طرح های متنوع همچون آمران سلامت، ناظران سلامت، خادمان حسینی و... به سفارش بر رعایت پروتکل ها و موازین بهداشتی میان مردم پرداخته و در همین راستا امدادگران هم در چارچوب طرح غربال گری کرونا ویژه مسافران ورودی از مبادی مرزی کشور، به کنترل این بیماری در کشور کمک کرده اند.

منبع:

1400/07/18
12:22:43
5.0 / 5
1357
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد