کاهش نسبی قربانیان کرونا در آمریکای لاتین

کاهش نسبی قربانیان کرونا در آمریکای لاتین

سلامت باشی: آمار قربانیان کرونا در بعضی از کشورهای آمریکای لاتین همچون برزیل و مکزیک تا حدودی کم شده است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، وزارت بهداشت برزیل در آخرین گزارش خود اعلام نمود: شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با مرگ ۲۰۴ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به بالای ۵۹۸ هزار نفر رسید.
همین طور بنابر اطلاعیه این وزارتخانه، آمار مبتلایان نیز با شناسایی ۱۰ هزار و ۴۲۵ مورد جدید طی این مدت، به بالای ۲۱ میلیون و ۴۷۸ هزار نفر افزوده شد.
به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت بهداشت مکزیک نیز از فوت ۳۰۳ نفر دیگر طی یک روز گذشته بر اثر مبتلاشدن به کرونا آگاهی داد. مجموع قربانیان کرونا در این کشور نیز به بالای ۲۷۹ هزار نفر رسید. شمار مبتلایان به کرونا در مکزیک نیز با شناسایی ۲ هزار و ۲۸۲ مورد جدید طی این مدت به بالای ۳ میلیون و ۶۸۴ هزار نفر افزوده شد.
مکزیک با بیش از ۱۲۶ میلیون جمعیت، پانزدهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد مبتلاشدن به کرونا بشمار می رود.
از طرف دیگر وزارت بهداشت کلمبیا هم اعلام نمود که با فوت ۲۴ تن دیگر بر اثر مبتلاشدن به کرونا شمار کل جان باختگان به بالای ۱۲۶ هزار و ۴۲۵ نفر رسیده است. شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در کلمبیا با شناسایی ۱۱۸۹ مورد جدید به بالای چهار میلیون ۹۶۳ هزار نفر رسید.
کلمبیا با حدود ۵۰ میلیون جمعیت، یازدهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد مبتلاشدن به کرونا بشمار می رود.
همین طور وزارت بهداشت آرژانتین در آخرین گزارش خود اعلام نمود ۳۸ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خودرا از دست دادند و بدین سان مجموع قربانیان به ۱۱۵ هزار و ۲۸۳ نفر رسید. شمار مبتلایان به کووید-۱۹ با شناسایی ۹۸۱ مورد جدید در شبانه روز گذشته، به بالای پنج میلیون و ۲۶۰ هزار نفر رسید.
بنابر این گزارش، آرژانتین با بیش از ۴۵ میلیون جمعیت نهمین کشور جهان به لحاظ فراوانی موارد مبتلاشدن به کرونا محسوب می شود. همین طور بنابر مقایسه آماری، کاهش نسبی قربانیان کرونا در کشورهای آمریکای لاتین در هفته های اخیر مشاهده شده است.
منبع:

1400/07/14
14:58:35
5.0 / 5
1329
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد