وزارت بهداشت:

واکسیناسیون زنان حامله با سینوفارم ادامه یابد

واکسیناسیون زنان حامله با سینوفارم ادامه یابد

به گزارش سلامت باشی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود: از آنجاکه بر طبق آخرین شواهد علمی معتبر کمیته علمی کرونا، واکسیناسیون زنان حامله در مراکز واکسیناسیون توسط شبکه بهداشتی با واکسن سینوفارم انجام می شود، تصمیمی برای واردات واکسن فایزر وجود ندارد.به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به این شرح است:

«با توجه به ارجاع موضوع واکسیناسیون زنان حامله توسط وزیر بهداشت به کمیته علمی کرونا، اعضای کمیته ملی واکسن کووید۱۹ در جلسه اخیر خود با اجماع و تکیه بر شواهد معتبر علمی به این نتیجه رسیدند که واکسیناسیون این افراد کماکان با واکسن سینوفارم که یکی از معتبرترین واکسن های حال حاضر دنیا و دارای تاییدیه سازمان جهانی بهداشت است، ادامه یابد.

از آنجا که بر طبق آخرین شواهد علمی معتبر کمیته علمی کرونا، واکسیناسیون زنان حامله در مراکز واکسیناسیون توسط شبکه بهداشتی با واکسن سینوفارم انجام می شود، تصمیمی برای واردات واکسن فایزر وجود ندارد.

بنابر سفارش سازمان جهانی بهداشت، بهترین واکسن نخستین واکسن در دسترس افراد است که در همین راستا جمهوری اسلامی ایران از همان بدو واکسیناسیون، معتبرترین واکسن ها را تهیه کرده و در بخش تولید داخلی نیز ضمن تسهیل در امور تولیدکنندگان، بمنظور تامین سلامت مردم در این موضوع، سختگیری هایی لحاظ کرده است. پس از هموطنان عزیز تقاضا شده است که نسبت به تزریق واکسن کرونا در اسرع وقت اقدام نمایند.

تاخیر در دریافت واکسن حتی برای یک روز، سبب تاخیر در ایمنی لازم جامعه می شود، پس با تاکید بر اهمیت موضوع، مبادرت به دریافت واکسن کرده و منتظر واکسن دیگری نباشند.

خوشبختانه با کوشش های شبانه روزی رئیس جمهور، معاون اول، وزیر بهداشت و تمامی ارکان دولت، روند واردات و تامین واکسن کرونا بطور شایان توجهی سرعت گرفته و به تبع آن نیز تزریق واکسن با سرعت مناسبی در کشور در حال انجام می باشد. در قالب قرنطینه هوشمند و بعد از رسیدن جامعه به سطح مناسبی از پوشش واکسیناسیون، محدودیت های اعمال شده در طول مدت مقابله با کرونا برای افراد واکسینه شده برداشته می شود بدین سبب هموطنانی که تا کنون موفق به تزریق واکسن نشده اند، می توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir مبادرت به گرفتن نوبت و تزریق واکسن کرونا کنند.»

منبع:

1400/07/07
10:23:43
5.0 / 5
1003
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد