مطالعات نشان می دهد؛

انتقال آنتی بادی از مادر به نوزاد با تزریق واکسن کووید ۱۹

انتقال آنتی بادی از مادر به نوزاد با تزریق واکسن کووید ۱۹

بگفته پژوهشگران، یک راه کمک به حفاظت از نوزادان در مقابل کروناویروس، تزریق واکسن کووید 19 به زنان در دوران حاملگی است.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، مطالعه جدید پژوهشگران دانشگاه نیویورک نشان داد که مادران حاملگی که واکسن کووید ۱۹ دریافت کرده اند، سطح بالایی از آنتی بادی ها را به نوزادان خود منتقل می کنند.
محققان کشف کردند که ۱۰۰ درصد از ۳۶ نوزاد تازه آزمایش شده هنگام تولد بعد از دریافت واکسن توسط مادران شأن دارای آنتی بادی محافظ بودند.
آنها بالاترین میزان آنتی بادی را در خون بند ناف مادرانی مشاهده نمودند که در نیمه دوم حاملگی خود کاملاً واکسینه شده بودند. این امر با محافظت از نوزادان در ماه های اول زندگی ارتباط دارد.
دکتر «اشلی رومن» سرپرست تیم تحقیق می گوید: مطالعات اهمیت واکسن ها در دوران حاملگی و قدرت آنها را در محافظت همزمان از جان دو نفر با جلوگیری از بیماریهای شدید در مادران و نوزادان تقویت می کند.
وی در ادامه می افزاید: اگر نوزادان بتوانند با آنتی بادی متولد شوند، می تواند آنها را در چند ماه اول زندگی، زمانی که در معرض بیشترین لطمه هستند، محافظت نماید.
به گفته پژوهشگران، اگر زنان واکسینه شوند، سطح آنتی بادی نوزادان بسیار دلگرم کننده است.
محققان اذعان می کنند این یافته ها می تواند از دلیلهای مهم تزریق واکسن کووید ۱۹ به زنان در طول حاملگی باشد تا فواید آن نصیب نوزادان شأن هم شود.

1400/07/03
10:01:24
5.0 / 5
944
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد