وزیر بهداشت عنوان كرد

ضرورت بازگشایی حضوری مدارس

ضرورت بازگشایی حضوری مدارس

وزیر بهداشت اظهار داشت: هدف دولت سیزدهم محرومیت زدایی و توجه ویژه به مناطق محروم و مرزی است که مسائل و مشکلات مردم این مناطق را زودتر برطرف کند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی، نماینده ویژه دولت در مسافرت استانی به استان ایلام در جلسه شب گذشته شورای اداری دهلران که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: دولت در شروع کار، هدف خودرا کنترل کرونا و توجه به سلامت مردم قرار داد و توانستیم عقب ماندگی های چندماه پیش از دولت سیزدهم را تا حد زیادی جبران نماییم و با تامین مقدار قابل توجهی واکسن کرونا، تا روز گذشته ۴۸ میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است که این یک کار انقلابی، بسیار بزرگ و ناشی از لطف خداوند بود.
وی ادامه داد: از آغاز هفته تا روز پنج شنبه، بیش از ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده بود که این به اندازه کل جمعیت یکی دو کشور منطقه است و این موفقیت ها با حرکت و مشارکت مردمی به دست آمد. از آغاز انقلاب تا کنون در هر مرحله و دورانی همچون دفاع مقدس، مردم به کمک آمدند، موفق شده ایم.
وزیر بهداشت، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس نقش نیروهای مردمی در کنار نیروهای مسلح، بسیار ویژه و باارزش بود. تمام ارگان ها و دستگاههای اجرائی هم در صورتی به موفقیت می رسند که مردمی باشند. در واکسیناسیون، کارکنان بهداشتی و درمانی به تنهایی موفق به انجام واکسیناسیون نشده اند بلکه نیروهای مردمی و داوطلب به ما کمک ویژه ای کردند که قدردان آنها هستیم.
وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم در ایام اول استقرار خود، عضویت در پیمان شانگهای بود که با تلاش ها و پیگیری های رئیس جمهور انجام شد و می تواند اثرات اقتصادی بسیار مهمی در آینده کشور داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: عمده مشکل تامین نیروی انسانی با بومی گزینی تا حد زیادی برطرف می شود. در بومی گزینی نیروهای استان ایلام و شهر دهلران برای این منطقه تربیت و برای خدمات دهی، ماندگار می شوند که این سرمایه بزرگی برای هر منطقه است.
عین اللهی اظهار داشت: برای افزایش ظرفیت بومی گزینی در استان ایلام، آمادگی کامل داریم. همین طور آموزش پزشکی در دهلران و ایلام باید گسترش پیدا کرده و تقویت شود که البته متاسفانه رشد آموزش پزشکی در کشور تا کنون، متوازن نبوده است. در دورانی که در معاونت آموزشی وزارت بهداشت مسئولیت داشتم، دانشکده پزشکی زابل افتتاح شد و در همان سال، دختران زابلی در کنکور، رتبه های برتر کشور را کسب کرده بودند چون راه اندازی دانشکده پزشکی، امید بالایی را برای تحصیل در رشته پزشکی در آنها بوجود آورده بود.
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم تقویت راه های ارتباطی دهلران، تصریح کرد: وجود راه های ارتباطی و مسیر مواصلاتی، یکی از عوامل پیشرفت و محرومیت زدایی مناطق مختلف است که دولت در این حوزه، تلاش خواهد نمود تا وضعیت راه های این منطقه بهبود پیدا کند. مشکلات کشاورزی، آب، نفت و پتروشیمی، کمبود امکانات ورزشی و سایر مشکلات را بعنوان نماینده دولت در جلسه شورای اداری استان ایلام بررسی و این مشکلات جهت برطرف شدن به دستگاههای مسئول، انعکاس داده می شود.
وی افزود: در بیماری ها، مصرف دارو به تنهایی امکان دارد کارگشا نباشد بلکه اصلاح سبک زندگی، نقش مهمی دارد. توسعه امکانات ورزشی در مناطق مختلف کشور می تواند در کاهش بیماری ها و تامین سلامت جامعه، موثر و مفید باشد.
وزیر بهداشت اظهار نمود: مرزی بودن یک منطقه، تهدید نیست بلکه می تواند یک فرصت باشد تا با اقداماتی نظیر راه اندازی بازارچه های مرزی، شرایط اقتصادی منطقه و مردم، بهبود یابد. متاسفانه در بعضی نقاط مرزی کشور شاهد کوله بری هستیم که راه اندازی بازارچه های مرزی می تواند جایگزین کوله بری شود.
بنابراعلام وبدا، عین اللهی ضمن اشاره به وارد شدن صدمات فراوان به حوزه آموزش در دوران کرونا، اظهار داشت: در آینده به افراد تحصیل کرده نیاز داریم و بازگشایی مدارس، ضروریست البته در مناطقی مانند دهلران که تعداد دانش آموزان اندک و زیرساخت های آموزشی، مناسب می باشد، مدارس را با رعایت پروتکل ها خصوصاً فاصله گذاری، بازگشایی کرد.1400/07/02
12:27:26
5.0 / 5
1034
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد