تازه ترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا

تازه ترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا

سلامت باشی: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 230 میلیون و 892 هزار و 835 نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و 733 هزار و 53 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است و 207 میلیون و 594 هزار و 460 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۳.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۶۹۹ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از۵۹۲ هزار و هند با بیش از ۴۴۶هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۰۰ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۳، ۴۰۴، ۸۷۷ ۶۹۹، ۷۴۸ ۲ هند ۳۳، ۵۶۳، ۴۲۱ ۴۴۶، ۰۸۰ ۳ برزیل ۲۱، ۲۸۳، ۵۶۷ ۵۹۲، ۳۵۷ ۴ انگلیس ۷، ۵۳۰، ۱۰۳ ۱۳۵، ۶۲۱ ۵ روسیه ۷، ۳۳۳، ۵۵۷ ۲۰۰، ۶۲۵ ۶ فرانسه ۶، ۹۷۱، ۴۹۳ ۱۱۶، ۳۰۹ ۷ ترکیه ۶، ۹۳۲، ۴۵۳ ۶۲، ۳۰۷ ۸ ایران ۵، ۴۷۷، ۲۲۹ ۱۱۸، ۱۹۱ ۹ آرژانتین ۵، ۲۴۵، ۲۶۵ ۱۱۴، ۶۸۴ ۱۰ کلمبیا ۴، ۹۴۵، ۲۰۳ ۱۲۶، ۰۰۶ به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/07/01
11:36:57
5.0 / 5
1119
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد