محققان كانادایی پی بردند؛

عفونت HPV با احتمال زایمان سریع مرتبط می باشد

عفونت HPV با احتمال زایمان سریع مرتبط می باشد

سلامت باشی: یک مطالعه جدید نشان میدهد که زنان حامله آلوده به گونه خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ممکنست بیشتر در معرض ریسک زایمان زودرس باشند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، HPV یک بیماری مقاربتی است که می تواند موجب زگیل تناسلی شود. بیشتر اوقات، سیستم ایمنی این عفونت را از بین می برد. اما تعدادی از انواع HPV در اقلیتی از افراد پایدار هستند و به مرور زمان ممکنست منجر به سرطان های خاصی شوند.
به گفته پژوهشگران، تقریباً همه انواع سرطان های دهانه رحم ناشی از عفونت مداوم HPV، به خصوص گونه های ۱۶ و ۱۸، است. هم اکنون مطالعه جدید، این عفونت را با زایمان زودرس مرتبط می کند.
محققان دریافتند که از ۸۹۹ زن باردار، افرادی که در طول حاملگی مبتلا به این عفونت بودند تقریباً چهار برابر بیشتر از زنان غیرآلوده زایمان زودرس داشتند. زایمان زودرس پیش از هفته ۳۷ حاملگی اتفاق می افتد.
«هلن تروتیر»، استادیار دانشگاه مونترال کانادا، می گوید: «احتمالا مشکل از HPV -۱۶ و -۱۸ باشد. برای اینکه اینها اغلب موجب ایجاد ضایعات در دهانه رحم می شوند.»
به گفته وی، «هنوز تحقیقات بیشتری برای درک آنچه در جریان است نیاز است. این نخستین مطالعه ای است که این مسئله را نشان میدهد. ما برای تأیید این یافته به مطالعات بیشتری نیاز داریم.»
یافته های جدید نشان میدهد از ۸۹۹ زن حامله درگیر این عفونت، ۴۲ درصد از آنها در سه ماهه اول حاملگی HPV مثبت تشخیص داده شدند و در بیشتر موارد عفونت تا سه ماهه سوم ادامه داشت.
بر اساس این گزارش، حدود ۷ درصد از زنان گرفتار سویه های HPV -۱۶ یا -۱۸ بودند.
در نهایت ۵۵ زن زایمان زودرس داشتند. در نگاه اول، هیچ ارتباطی بین زایمان زودرس و عفونت HPV وجود نداشت. اما وقتی پژوهشگران نوع HPV را به صفر رساندند، روند تغییر نمود.
زنان مبتلا به عفونت از نوع ۱۶ و ۱۸، ۳.۷ برابر بیشتر در معرض زایمان زودرس بودند.


منبع:

1400/06/31
12:00:38
5.0 / 5
1116
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد