آلودگی در واکسن های مدرنای ژاپن احیانا ناشی از سرنگ بوده است

آلودگی در واکسن های مدرنای ژاپن احیانا ناشی از سرنگ بوده است

به گزارش سلامت باشی وزیر بهداشت ژاپن امروز (سه شنبه) اعلام نمود: به احتمال زیاد آلودگی موجود در واکسن های مدرنای توزیع شده در استان جنوبی اوکیناوا در هنگام تماس سرنگ های آلوده با ویال های واکسن به وجود آمده است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، رسانه های ملی این کشور اعلام کردند: بعد از مشاهده مواردی از آلودگی های موجود در ویال ها و سرنگ های واکسن مدرنا در محموله های تحویل شده به مراکز بهداشتی ژاپن، تزریق این واکسن از روز یکشنبه (دو روز قبل) در اوکیناوا متوقف گردید.
وزارت بهداشت ژاپن اعلام نمود: سوزن سرنگ ها احیانا به درستی وارد ویال ها نشده و در نتیجه، درپوش لاستیکی ویال را شکسته و موجب نشت آلودگی از سرنگ به داخل شیشه ویال شده است.
نوریهیسا تامورا، وزیر بهداشت ژاپن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دلیل آلودگی واکسن ها هرچه که بوده، شنیده ایم که هیچگونه مشکل ایمنی یا مشکلات احتمالی دیگر ایجاد نمی کند.
وی اضافه کرد: ما همچنان به جمع آوری اطلاعات و ارائه گزارش دراین زمینه ادامه می دهیم.
بر اساس گزارشات، هم اکنون ژاپن با بزرگترین موج شیوع کووید ۱۹ در تمام طول همه گیری این ویروس مواجه می باشد که ناشی از سویه بسیار مسری دلتا است.
روند واکسیناسیون در این کشور با تاخیر در دریافت واکسن های وارداتی و کشف آلاینده ها در سه دسته از دزهای واکسن مدرنا با کاهش طی هفته گذشته مواجه گردید.
به گزارش رویترز، تارو کُنو، رییس مسوول واکسیناسیون در ژاپن در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت که دولت این کشور درحال بررسی زمان و چگونگی ارائه دزهای تقویتی واکسن کروناست که ممکنست برای حفظ ایمنی در مقابل کووید ۱۹ مورد نیاز باشد اما هم اکنون بر تکمیل دو دز واکسن برای عموم متمرکز است.
منبع:

1400/06/10
12:03:28
5.0 / 5
1166
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد