وزیر بهداشت اعلام كرد

مدیریت کرونا اولویت اول کشور

مدیریت کرونا اولویت اول کشور

سلامت باشی: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی ضمن تشکر از حسن اعتماد رئیس جمهور و نمایندگان مجلس، از تمامی ذینفعان حوزه سلامت درخواست نمود در مدیریت کرونا با این وزارتخانه همراهی کنند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، بنابر اعلام وبدا، متن پیام وزیر بهداشت به شرح زیر است:
"باسلام و درود به روح پر فتوح حضرت امام خمینی (ره) و روح مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای مدافع سلامت و آرزوی صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی)
در ابتدا ضروری میدانم از حسن اعتماد رئیس جمهور محترم و نیز نمایندگان شریف ملت بزرگوار ایران صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم. شرایط حاکم در دنیا و به تبع آن کشور اسلامی مان در برخورد با بیماری کرونا مسئولیت خطیر و سنگین تلاشگران حوزه سلامت را دو چندان نموده است، خصوصاً آنکه تحریم های ظالمانه استکبار جهانی و تأثیر آن بر شئونات مختلف سیستم سلامت کشور مدیریت بیماری را دشوار می نماید. با این وجود تجربه گذشته خصوصاً دوران دفاع مقدس نشان از این واقعیت دارد که هرگاه مردم عزیزمان اراده نموده اند به مدد الهی بر سختی های عظیمی فائق آمده ایم.
امروز نیز در شروع دولت سیزدهم و عزم جدی رئیس جمهور محترم برای مرتفع نمودن مشکلات فرارو و تاکید بر مدیریت بیماری کرونا بعنوان اولویت اول کشور بدون تردید میتوان انتظار داشت که در پرتو عنایات حضرت حق تعالی و در سایه همدلی و همراهی ملت عظیم الشأن ایران اسلامی و نیز مدافعان حوزه سلامت خواهیم توانست گام های موثری را در انجام این مهم برداریم.
اینک با استعانت از پرودگار متعال و جلب همراهی تمام ذینفعان حوزه سلامت شامل مردم عزیزمان و نیز ارائه کنندگان خدمات در سطوح مختلف، کارشناسان، مدیران، معاونین، سیاستگذاران و همین طور سایر بخشهای دولت که به نحوی در تامین سلامت جامعه سهیم هستند، از امروز نخستین گامها برای عملیاتی شدن برنامه ارائه شده با محوریت حکمرانی پاسخگو در سطوح مختلف بصورت رسمی شروع میشود.
ریل گذاری های صورت گرفته در بخش های مختلف همچون سلامت که در قالب سیاست های کلی سلامت در سال 1393 بعنوان مهم ترین سند استراتژیک این بخش از طرف مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ابلاغ گردیده، تکلیف نقش آفرینان عرصه اجرائی سیستم سلامت را به خوبی مشخص نموده است.
اینجانب تاکید می نمایم در 4 سال آینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعنوان تولیت نظام سلامت، در کوتاه مدت ضمن تقویت مدیریت بیماری کرونا از طریق؛ اتمام واکسیناسیون جامعه هدف تعیین شده تا 22 بهمن ماه سال جاری بعنوان مطالبه اصلی رئیس جمهور محترم، روزآمد کردن پروتکلهای پیشگیرانه و جلب همراهی جامعه برای اجرای موثر آنها، مسائل موجود در بخشهای بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش پزشکی را به شکلی شناسایی و مرتفع نماید تا اهداف مندرج در برنامه محقق گردد.
یقیناً این اهداف با همراهی جامعه محترم کادر سلامت، کارشناسان، مدیران و مسئولین متدین، متخصص، مسئولیت پذیر وظیفه شناس و با انگیزه مسیر خواهد شد."
منبع:

1400/06/06
22:41:51
5.0 / 5
969
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد