ماجرای ویال های خالی واکسن کرونا زیر ذره بین دیوان محاسبات

ماجرای ویال های خالی واکسن کرونا زیر ذره بین دیوان محاسبات

به گزارش سلامت باشی دیوان محاسبات کشور به ماجرای ویال های خالی واکسن کرونا ورود کرد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور اعلام نمود:
به دنبال اعلام خروج برخی از ویال های خالی واکسن کرونا و سوءاستفاده از آنها توسط اشخاص خاطی، جلسه ای با حضور معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات کشور، مدیرکل حراست وزارت بهداشت، مدیرکل بازرسی وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و معاونین وی و رئیس بیمارستان کوثر (محل خروج ویال های خالی) در محل دانشگاه علوم پزشکی استان البرز تشکیل شد.
در این نشست ضمن بررسی مراحل امحای ویال های استفاده شده واکسن کرونا، نقاط ضعف این مراحل شناسایی و با عنایت به اهمیت مبحث و ضرورت ادامه فرایند واکسیناسیون عمومی کشور و پیشگیری از سوءاستفاده اشخاص فرصت طلب و سودجو، مواردی به تصویب رسید.
به منظور پیشگیری از تکرار این مورد در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، طی بخشنامه ای توسط حراست وزارت بهداشت، ضرورت تقویت کنترل های داخلی در این راه (شامل استفاده از اتاق های اختصاصی به منظور نگهداری ویال های استفاده شده، نصب سیستم های کنترلی و دوربین های نظارتی در محل نگهداری این ویال ها، تقویت نظارت توسط رؤسای دانشگاه ها بر فرایند امحاء و…) به دانشگاه ها ابلاغ شود.
همچنین، تا پیش از امحای ویال های خالی، از تهیه صورتجلسه امحا خودداری شده و هرگونه تنظیم صورتجلسه امحا، موکول به شمارش و کنترل دقیق ویال ها باشد.
افراد خاطی با عنایت به صورتجلسات تنظیمی، شناسایی و ضمن معرفی به تخلفات اداری وزارت بهداشت، جهت برخورد قانونی با آنان، به قوه قضائیه معرفی شوند.
دیوان محاسبات به صورت مستمر و دوره ای، این فرایند را کنترل و نظارت خواهد نمود.
منبع:

1400/05/31
13:08:58
5.0 / 5
1036
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد