استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشكی تهران:

روند شیوع ویروس کرونا در پیک پنجم در بعضی استانهای کشور نزولی شد

روند شیوع ویروس کرونا در پیک پنجم در بعضی استانهای کشور نزولی شد

استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: روند شیوع ویروس کرونا در بعضی از استانهای کشور نزولی شده و باید با برنامه ریزی درست این شرایط را بهبود بخشید.کوروش هلاکویی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه سامانه ماسک دانشگاه صنعتی شریف با تحلیل وضعیت شیوع ویروس کرونا در استانهای کشور روند نزولی شیوع ویروس کرونا را از ۲۴ مرداد در خیلی از استانهای کشور نشان داده است، گفت: هم اکنون لازم است که مسئولان و مردم اجازه دهند که این پیک به آرامش برسد.
وی با اعلان اینکه برای به ثبات رسیدن پیک های کرونا خسارت انسانی، اقتصادی و اجتماعی زیادی را داده ایم، افزود: البته باید توجه داشت که هنوز تجمعات هیئات در دهه اول محرم در ارزیابی شیوع محاسبه نشده است.
استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلان اینکه ۶۵۰ مرگ مربوط به یک روز مربوط به زمان حال نیست، اشاره کرد: این افراد حدود چهار الی پنج هفته پیش رفتار پرخطری داشته اند و نتایج آن امروز مشخص شده است تنها آمار ابتلاء، به روز است.
شیوع کرونای دلتا در کشور به شوخی گرفته شد
وی با اعلان اینکه در کشوری مانند نیوزیلند با مشاهده تنها یک مورد مبتلا به کرونای دلتا همه کشور حتی داروخانه ها و سوپرمارکت ها را لاک داون کردند، اظهار داشت: این در حالیست که در کشور علی رفم مشاهده تعداد زیادی از مبتلایان به این بیماری هیچ اقدام جدی صورت نگرفت و بیشتر به شوخی گرفته شد.
هلاکوئی نائینی با اعلان اینکه لازم است شهروندان نسبت به مسئولیت اجتماعی خود در حوزه شیوع ویروس کرونا توجه داشته باشند، افزود: باید توجه داشت که شیوع ویروس کرونا حق الناس است و چنانچه فردی به دیگری بیماری را منتقل کند حق الناس را به وجود آورده است.
مردم باید نسبت به شرایط خطرسنجی داشته باشند
وی با اعلان اینکه مردم باید خطرسنجی داشته باشند نسبت به جاهایی که حضور می یابند، افزود: مردم باید از حضور در تجمعات پرهیز کنند و خود به فکر سلامتی شان باشند.
استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلان اینکه مسئولان باید با مردم صحبت کنند، اظهار داشت: مسئولان بیشتر مردم را می ترسانند و کمتر به آنها آگاهی می دهند.
وی با اعلان اینکه مسئولان باید برای برگزاری نماز ظهر عاشورا بستر لازم را فراهم آوردند، اظهار داشت: باید توجه به مسائل بهداشتی و سلامت شهروندان بعنوان پیوست برگزاری این مراسم در وضعیت فعلی باشد.
هلاکویی نائینی با اعلان اینکه انجام سفر نیز در روزهای تعطیلات به صورتی لجبازی با سلامت خود است، افزود: شهروندان باید خود به سلامتی خود توجه داشته باشند.

1400/05/27
23:55:45
5.0 / 5
1014
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد