تزریق سرپایی رمدسیویر در مرکز روانپزشکی رازی از اول شهریورماه

تزریق سرپایی رمدسیویر در مرکز روانپزشکی رازی از اول شهریورماه

به گزارش سلامت باشی معاون درمان دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، از تجهیز و راه اندازی بخش سرپایی تزریق داروی ˮ رمدسیویرˮ در مرکز روانپزشکی رازی (امین آباد) اطلاع داد و اظهار داشت که این بخش، از اول شهریورماه (هفته آینده)، آماده پذیرش بیماران کرونایی است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر بیژن خراسانی که با همراهی مدیر اداره پرستاری دانشگاه، رئیس و مدیر بیمارستان رازی، از روند آماده سازی این بخش دیدن می کرد، اضافه کرد: این مرکز سرپایی با 50 تخت، به غیر از بخش های بستری در ارتباط با بیمارستان روانپزشکی رازی واقع شده است تا برای کمک به حجم مراجعات بیمارستان فیروزآبادی، سهولت و تسریع در کار تزریق دارو برای بیماران نیازمند ساکن در مناطق امین آباد و شهر ری، عرضه خدمت کند.
وی خاطرنشان کرد: این مرکز سرپایی، روزانه ظرفیت خدمات دهی به بیشتر از صد بیمار کرونایی ارجاعی از بیمارستان فیروزآبادی برای تزریق داروی " رمدسیویر" و انجام آزمایش های در ارتباط با این دارو را دارد.
دکتر خراسانی اضافه کرد: بیماران کرونایی که با تجویز پزشک احتیاج به تزریق داروی " رمدسیویر" داشته باشند، می توانند با معرفی نامه بیمارستان فیروزآبادی و داروی رمدسیویر که تهیه کرده اند، به این بخش که در مرکز روانپزشکی رازی (امین آباد) واقع شده است، مراجعه نموده و از خدمات در ارتباط با تزریق رمدسیویر و انجام آزمایش های در ارتباط با آن استفاده کنند.
به نقل از ایشان، این مرکز موقت تزریق رمدسیویر که زیر پوشش دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و تحت نظارت وزارت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند، هر روز حتی روزهای تعطیل، از ساعت 8 بامداد تا 15 به بیماران کرونایی خدمات عرضه می دهد.
معاون درمان دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی اضافه کرد: این مرکز تزریق داروی رمدسیویر، روزانه از توان تخصصی پزشکان متخصص عفونی و داخلی، پزشک عمومی، پرستار، بهیار و دیگر کادر درمان لازم در این بخش، بهره مند می شود.
دکتر خراسانی در جریان بازدید و نظارت بر چگونگی راه اندازی این بخش و توجه به گزارش رئیس و مدیر بیمارستان روانپزشکی رازی در این خصوص، از حوزه ریاست، مدیریت و کارکنان زحمتکش مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی که به صورت جهادی و سریع، در جهت راه اندازی این بخش تلاش کردند، تشکر کرد.
وی در جریان این بازدید، پیشنهادهایی را در جهت تقویت و خدمات دهی بهتر و سریعتر این بخش، عرضه داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ لازم به ذکر است؛ مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی، در منطقه امین آباد شهر ری واقع شده است، و زیر پوشش دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی که همچون دانشگاه های زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، فعالیت می کند.
منبع:

1400/05/26
21:13:02
5.0 / 5
1069
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد