رئیس جمعیت هلال احمر اعلام كرد؛

سرعت عمل هلال احمر در واردات واکسن

سرعت عمل هلال احمر در واردات واکسن

به گزارش سلامت باشی چهاردهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر حاوی یک میلیون و ۱۱۰ هزار دوز واکسن، روز یکشنبه ۲۴ مردادماه، در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر از واردات دومین محموله واکسن کرونا تهیه شده از جانب این جمعیت در یک هفته گذشته به کشور اطلاع داد و اظهار داشت: با واردات چهاردهمین محموله واکسن به کشور، هلال احمر هم تمام توان خویش را برای تسریع در روند واکسیناسیون عمومی به کار گرفته و این روند ادامه دارد.
وی چگونگی واردات واکسن به کشور را توسط جمعیت هلال احمر شرح داد و اظهار داشت: این جمعیت به علت ماهیت بین المللی اش که عضوی از نهضت صلیب سرخ و هلال احمر بشمار می رود توانسته با کمک صلیب سرخ چین و حمایت دستگاههای مسئول در کشور، نسبت به عقد قرارداد و همینطور تعهدِ انجام قرارداد با شرکت تولید کننده برای تهیه ی واکسن کرونا اقدام نماید.
همتی خاطرنشان کرد: واردات واکسن از چین به ایران همچون گذشته توسط هلال احمر انجام و محموله دریافتی در فرودگاه امام خمینی (ره) در آخرین گام به نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل داده می شود.
وی با بیان این که واردات واکسن از جانب هلال احمر همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: در یک هفته گذشته دو محموله واکسن و در مجموع تابحال ۱۴ محموله شامل ۱۵ میلیون و ۹۶۰ هزار دُز واکسن کرونا توسط ۱۶ پرواز به کشور منتقل شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص «تأمین واکسن به هر شکل ممکن در کشور» اضافه کرد: جمعیت هلال احمر بنا بر رسالت خود و با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری، در شرایط سخت بیماری کرونا در کنار مردم و کادر درمان ایستاده و تا واکسیناسیون کامل جامعه، واردات واکسن را ادامه خواهد داد.


منبع:

1400/05/24
13:41:16
5.0 / 5
613
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد