با حكم وزیر بهداشت؛

رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت معرفی گردید

رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت معرفی گردید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در حكمی دكتر علی اكبری ساری را بعنوان رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب نمود.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، در متن حکم دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر علی اکبری ساری، استاد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران آمده است: "نظر به سوابق، تجربیات علمی و اجرایی بهادار جنابعالی، به استناد ماده ۶ اساسنامه مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران و پیشنهاد شماره ۱۲۲۹/۱۱/۹۹ مورخ ۱۳۹۹.۴.۸ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران به مدت دو سال بعنوان رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب می شوید تا با رعایت ضوابط و مقررات قانونی زیر نظر مستقیم اینجانب انجام وظیفه کنید.
امید است در دستیابی به اهداف پیش بینی شده در ماده ۳ اساسنامه مؤسسه، با بهره بردن از توان بالقوه ای که در مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور و مؤسسات تحقیقاتی و سازمان های مرتبط وجود دارد، فعالیت مؤسسه را بعنوان پشتوانه علمی و تحقیقاتی برای توسعه و تعالی سلامت در افق ۲۰ ساله کشور، اهداف برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و نقشه جامع علمی کشور تداوم بخشیده و ارتقاء دهید.
انتظار می رود مؤسسه با تقویت ساختار و توان علمی خود و همکاری با مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه ها، دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور اقدامات عملی و عینی در زمینه استقرار برنامه دیده بانی سلامت کشور، تقویت همکاریهای علمی داخلی و بین المللی، همکاری در ایجاد بانکهای اطلاعاتی مورد نیاز و بسترسازی تحقیقات کاربردی در امتداد نیازهای نظام سلامت انجام داده و جنابعالی بطور مستمر نتایج آنرا به اینجانب گزارش کنید.
امید است با اتکال به خداوند متعال و در جهت خدمت به ملت شریف ایران، در انجام شایسته وظایف با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید".
برمبنای اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر عباسعلی کریمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در نامه ای از خدمات باارزش دکتر فتوحی قدردانی کرد.
در متن نامه دکتر اکبر فتوحی، استاد دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران آمده است: "مسئولیت پذیری و همکاری اعضای هیأت علمی در اداره امور اجرایی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بدون تردید یکی از مهمترین عوامل پیشرفت آن در دوره حیات پربرکت دانشگاه بوده است.
لازم می دانم از تلاش ها و خدمات باارزش جنابعالی در زمان تصدی ریاست موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران که نتایج پرباری به دنبال داشته است، سپاسگزاری کنم و برایتان از درگاه خداوند متعال سلامتی و سعادت بیش از پیش مسئلت کنم.
امیدوارم دانشگاه و عرصه نظام سلامت کشور همچنان بتواند از تجارب و توانمندی های بهادار شما بهره مند شود."1399/04/23
11:57:04
5.0 / 5
1916
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد