یك مسئول در وزارت بهداشت:

مراجعه ۷۰ درصد از گروه های هدف به مراكز واكسیناسیون كشور

مراجعه ۷۰ درصد از گروه های هدف به مراكز واكسیناسیون كشور

سلامت باشی: فارس مدیرکل دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر وزارت بهداشت اعلام نمود که تا حالا 70 درصد از کل جمعیت گروه های سنی هدف برای دریافت واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون کشور مراجعه نموده اند.


افشین استوار سه شنبه ۲۹ تیر در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اضافه کرد: رابطه بیشتر با مردم و آگاه سازی آنان در حوزه روند واکسیناسیون و جلب اعتماد شهروندان می تواند ۳۰ درصد باقیمانده را نیز برای دریافت واکسن کرونا ترغیب کند.
اطلاع رسانی مناسب در حوزه انواع واکسن خصوصاً واکسن های ایرانی باتوجه به گسترش تاثیرگذاری واکسن های تولید داخل در اجرای واکسیناسیون ملی، از دیگر تاکیدات این مقام مسئول در وزارت بهداشت، بود.
وی، همین طور اظهار داشت: در چند روز گذشته با حضور بازرسان وزارت بهداشت در ۱۰ شهرستان زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، برنامه واکسیناسیون کرونا و گام پنجم اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در فارس پایش شده است.
استوار، روند اجرای برنامه های مقابله به بیماری کووید۱۹ و واکسیناسیون کرونا از طرف دانشگاه علوم پزشکی شیراز را مطلوب دانست و از ارائه نتایج و گزارش این بازدیدها به وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شیراز آگاهی داد.
او همین طور برگزاری ۳۶۶ نشست ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز را اقدامی مهم و قابل توجه اعلام نمود که نتایج آن نیز به خوبی در سطح استان فارس قابل مشاهده می باشد و ضمن ابراز خرسندی از مدیریت و اجرای تصمیمات این ستاد بصورت علمی، اضافه کرد: در این شرایط سخت اقتصادی، دانشگاه های علوم پزشکی کشور عملکرد خوبی در مقابله با کرونا داشته اند.
استوار آنچه در زمینه سلامت و خصوصاً در مقابله با کووید۱۹ و واکسیناسیون کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده است را موجب افتخار و فراتر از حد تصور دانست و اظهار نمود: علت این حرکت باارزش و هماهنگ، همین برگزاری نشست های روزانه ستاد مدیریت کرونا دانشگاه و همدلی و تعامل اعضای این ستاد است.
او با قدردانی از رئیس، معاونان، مدیران و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای برنامه ریزی مناسب و اجرای دستورالعمل های ابلاغ گردیده از ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، افزود: اگر مدیریت کارها به درستی صورت گیرد، اقدامات بسیار اثرگذار می باشد که در شیراز این مساله به خوبی مشاهده می شود و موضوع بیماری کووید۱۹ و واکسیناسیون بسیار عالی مدیریت شده است.
استوار با یادآوری این که حدود یک سال و نیم است که کارکنان مجموعه سلامت در کشور برای مقابله با ویروس کرونا تلاش می کنند و باید به شرایط رفاهی و معیشتی آنان توجه بیشتری صورت گیرد، اظهار داشت: در حوزه واکسیناسیون کرونا باید به مواردی مانند زنجیره سرما در واکسیناسیون، تهویه و دمای مناسب مراکز واکسیناسیون باتوجه به گرمای هوا، افزایش رضایتمندی مردم و نوبت دهی درست خصوصاً در گروه های سنی پایین تر که واکسیناسیون آنان در هفته های آتی انجام می شود، توجه کرد.
منبع:

1400/04/30
11:18:19
5.0 / 5
963
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد