یك مسئول عنوان كرد:

شتاب واكسیناسیون در استان مركزی

شتاب واكسیناسیون در استان مركزی

مرکزی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به افزایش میزان واکسیناسیون در استان مرکزی با شتاب فراوان اظهار داشت: مردم این استان استقبال خوبی از واکسن کرونای ایرانی دارند.


دکتر علی علیمحمدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به هدفگذاری و برنامه ریزی برای تزریق روزانه ۱۰ هزار دُز واکسن در استان اظهار نمود: میزان تزریق روزانه واکسن در تمام نقاط استان با هدفگذاری صورت گرفته فاصله چندانی ندارد و خوشبختانه با تامین واکسن مورد نیاز، در روز گذشته بیش از ۸۶۰۰ دُز واکسن در سطح استان تزریق شد.
وی بیان کرد: از شروع اجرای طرح واکسیناسیون در سطح استان مرکزی تا حالا بیش از ۱۹۰ هزار دُز واکسن در کل استان مرکزی تزریق شده است که از این مقدار حدود ۱۰۰ هزار نفر واکسن مرحله اول را دریافت نمودند و ۹۰ هزار نفر در هر دو مرحله واکسینه شدند و در صورت تامین بموقع واکسن مورد نیاز می توان امیدوار بود که میزان تزریق روزانه واکسن از مرز ۱۰ هزار دُز هدفگذاری شده عبور خواهدنمود. به مردم استان سفارش می شود فرصت را غنیمت بشمارند و در شرایطی که واکسن به اندازه کافی وجود داشته و وضعیت مناسبی دارد برای تزریق مراجعه کنند و یقین بدانند که اثربخشی واکسن بمراتب بهتر از درمان بیماری بدون تزریق واکسن است.
دکتر علیمحمدی در ادامه استقبال مردم از واکسن ایرانی (برکت) را عالی توصیف کرد و اظهار داشت: خوشبختانه استقبال خوبی از طرف مردم استان برای دریافت واکسن ایرانی صورت گرفته است و خیلی از دریافت کنندگان واکسن کروناویروس، تقاضای تزریق واکسن تولید داخل را دارند.
او درباب تاثیرپذیری واکسن برکت بر روی کرونای نوع دلتا اظهار داشت: از آنجائیکه تزریق واکسن برکت بتازگی شروع شده است نمی توان درباب تاثیرپذیری بر روی سوش دلتا قضاوت دقیقی داشت اما بنظر می رسد که این واکسن، نوع دلتا را نیز پوشش می دهد.
وی بیان کرد: هم اکنون در سطح استان مرکزی با احتساب بهورزان بیش از ۵۰۰ نفر برای اجرای طرح واکسیناسیون درحال ارائه خدمت هستند و با همکاری آموزش و پرورش، هلال احمر و شهرداری زیرساخت های مورد نیاز تامین شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه اشاره کرد: اگر مردم همکاری نکنند و پروتکلهای بهداشتی را جدی نگرفته و این ویروس و نوع جهش یافته آنرا شوخی بپندارند، نه فقط خیلی زود به قله این موج با مدت زمان ماندگاری بسیار طولانی می رسیم بلکه، امیدها برای ریشه کنی کامل آن، کمرنگ تر خواهد شد. موج پنجم این بیماری با شدت درحال نزدیک شدن به قله خود است و اگر همکاری و همدلی روزهای نخست شیوع این بیماری در استان شکل نگیرد، با مشکل و بحران مواجه خواهیم شد.
وی بیان کرد: سالمندان ۶۰ سال و بالاتر می توانند با مراجعه به سایت www.salamat.gov.ir ثبت نام اولیه خودرا انجام دهند که بعد از آن پیامکی حاوی زمان و مکان دقیق واکسیناسیون برایشان ارسال خواهد شد. همین طور از جمعیت ۶۵ سال به بالا که تا حالا بهر دلیلی موفق به دریافت واکسن نشدند دعوت می شود ظرف چند روز آینده با در دست داشتن کارت ملی برای تزریق واکسن مراجعه کنند.
وی در ادامه اظهار داشت: هزار و ۳۵۶ بیمار مثبت در هفته اول تیرماه به ثبت رسیده و در هفته دوم این آمار به ۲ هزار و ۷۲ نفر با ۵۳ درصد رشد رسید. تعداد بیماران بستری استان مرکزی در مقایسه با دو هفته اخیر، از ۱۳۹ به ۱۷۴ نفر با ۲۴ درصد افزایش رسیده است و تعداد بیماران سرپایی در استان نیز ۵۶ درصد رشد داشته است. ۱۳۶ هزار تست کرونا در هفته گذشته در استان انجام شد که ۲۲ هزار و ۵۰۷ نفر مثبت بود و رشد ۱۶ درصدی داشت.1400/04/29
22:29:40
5.0 / 5
1292
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد