معاون كل وزارت بهداشت:

برای كنترل بحران در هرمزگان نیازمند استقرار بیمارستان های جدید هستیم

برای كنترل بحران در هرمزگان نیازمند استقرار بیمارستان های جدید هستیم

هرمزگان معاون کل وزارت بهداشت اظهار داشت: با اهمیت ترین کار برای کنترل بحران در هرمزگان، استقرار بیمارستان های جدید مبتنی بر تجهیزات و نیرو استدکتر ایرج حریرچی بامداد امروز (۲۰ تیرماه) در حاشیه جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: هرمزگان دری بین استانهایی است که عملکرد خوبی در مدیریت بیماری کووید ۱۹ داشته که در ستاد کشوری هم از رئیس دانشگاه و استاندار تقدیر شده است.

وی اظهار نمود: مهم ترین کار برای کنترل بحران در هرمزگان، استقرار بیمارستان های جدید مبتنی بر تجهیزات و نیرو است که هم اکنون نیروی دریایی ارتش در هرمزگان با همکاری دانشگاه و وزارت بهداشت درحال انجام این کار است.

حریرچی ضمن اشاره به این که شهرستان های میناب و بندرلنگه هم باید از همین لحاظ تقویت شوند که گفتگوهایی در این خصوص با وزیر بهداشت انجام گرفته است، اظهار نمود: واکسینه کردن بسیار مهم می باشد ولی هم اکنون تا واکسیناسیون سراسری، رعایت پروتکلهای بهداشتی مهمتر است.

معاون کل وزارت بهداشت در انتها اظهار داشت: رعایت پروتکل ها در هرمزگان روند کاهشی داشته که باید به این مورد توجه ویژه شود.

وی با اشاره به اینکه هرمزگان در تمامی موارد بستری نسبت به هفته ی گذشته دارای افزایش بوده است و اگر مشکل کمبود تخت داشته باشیم سریعاً رفع می نماییم، افزود: در کل کشور ۷۲ درصد و در هرمزگان ۷۸ درصد افراد بالای ۷۰ سال واکسینه شده اند و در مناطق محروم مثل بشاگرد حدود ۹۸ درصد افراد سالمند واکسینه شده اند.

حریرچی در انتها اظهار نمود: همینطور واکسیناسیون افراد ۶۰ الی ۷۰ ساله ها شروع شده که در استان هرمزگان تابحال ۵۲ درصد این سن واکسینه شده اند.
1400/04/20
13:21:01
5.0 / 5
1127
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد