خطر نوع شدید كرونا یا مرگ ناشی از آن در كودكان بسیار ناچیز است

خطر نوع شدید كرونا یا مرگ ناشی از آن در كودكان بسیار ناچیز است

سلامت باشی: نتایج یک بررسی جدید در انگلیس نشان میدهد که خطر مبتلاشدن به نوع شدید بیماری کووید-19 و مرگ ناشی از آن در بین کودکان بسیار ناچیز است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، بررسی آمارهای ۱۲ ماه نخست همه گیری کووید-۱۹ در انگلیس نشان داد که تنها ۲۵ فرد زیر ۱۸ سال بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ در این کشور جان خودرا از دست داده اند.
هرچند افراد مبتلا به بیماریهای مزمن گوناگون و ناتوانی های عصبی بیشتر در معرض خطر هستند با این وجود مجموع خطر مبتلاشدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ یا مرگ ناشی از آن در این گروه سنی خیلی کم است.
هم اکنون واکسن کووید-۱۹ به افراد زیر ۱۸ سال تزریق نمی گردد حتی اگر آنان به بیماری زمینه ای مبتلا باشند.
دانشمندان دانشگاه کالج لندن و دانشگاه های یورک، بریستول و لیورپول اظهار داشتند بررسی آنان درباره کودکان، جامع ترین مطالعه انجام شده در همه دنیاست.
آنان داده های بهداشت عمومی در انگلیس را بررسی کردند و دریافتند بیشتر جوانانی که به سبب مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ فوت کرده اند دارای مشکلات جسمی زمینه ای هستند.
بااینکه مجموع خطر مبتلاشدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ یا مرگ ناشی از آن ناچیز است اما کودکان و جوانانی که جان خودرا از دست داده اند بالای ۱۰ سال داشته و از نژاد سیاه و آسیایی بودند.
به گزارش سلامت باشی به نقل از شبکه خبری بی بی سی، متخصصان تخمین زده اند که ۲۵ مورد مرگ و میر در بین جمعیت حدودا ۱۲ میلیونی کودکان در انگلیس به مفهوم مرگ دو کودک به ازای هر یک میلیون نفر بوده است.
منبع:

1400/04/19
18:43:03
5.0 / 5
1090
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد