زالی عنوان كرد؛

مقابله با كرونا تعارف بردار نیست

مقابله با كرونا تعارف بردار نیست

به گزارش سلامت باشی ­فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران، ویروس كرونا را بسیار مخرب و خطرناك توصیف كرد و اظهار داشت: اپیدمی مانند جنگ است، تعارف بردار نیست.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، علیرضا زالی، در برنامه تیتر امشب شبکه خبر شرایط تهران را سخت، شکننده و ناپایدار دانست و اضافه کرد: تهران در سه هفته اخیر شرایط متفاوتی را تجربه می کند و میزان مراجعات سرپایی و میزان تست های مثبت و میزان بستری ها در بخش های عادی و ویژه همه با افزایش روبروست و به نظر می آید در شرایط جدید مردم و مسؤلان با نگرانی های زائد الوصفی روبرو خواهند بود.
وی اظهار داشت: ما علاوه بر افزایش کمی مراجعان به بیمارستان ها با علایم گسترده تر بیماری مواجهیم، تنگی نفس، تب، خستگی مفرط، ضعف، اختلال در وضعیت حرکتی در افراد مسن، علایم گوارشی، اسهال همراه با تب، کم اشتهایی و بی اشتهایی و از دست دادن بویایی که این ها در سه هفته اخیر الگوی حادتری پیدا کرده است.
زالی با اشاره به اینکه ویروس کرونا بسیار خطرناک و مرموز و مسری و ناشناخته و مخرب است، افزود: افرادی با تنوع سنی بیشتری در میان مراجعین به بیمارستان ها هستند بیشترین مراجعین ما بین ۵۰ تا ۵۹ سال هستند در حالی پیش از این ۶۰ سال به بالا بودند و میانگین سنی ۳۰ تا ۳۹ سالگی هم رتبه دوم مراجعین به بیمارستان ها را دارد.
وی اظهار داشت: در خیلی از موارد افراد دارای علایم گمراه کننده هم هستند داریم مواردی که سی تی اسکن نرمال می باشد، اما تست پس سی آر آنها مثبت می شود.
زالی با اشاره به افزایش تعداد کسانی که به بستری نیاز دارند درباره علل شرایط به وجود آمده است، اضافه کرد: سفرهایی که در خرداد ماه انجام گرفت، بازگشایی ها و رعایت نکردن پروتکل ها و کاهش حساسیت ها می تواند از عوامل بازگشت بیماری باشد.
وی با اشاره به اینکه تلاش این است که مداخلات ما و محدودیت ها به نحوی باشد که به وضعیت اقتصادی و معیشت مردم صدمه ای نرسد، اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که بعضی از مداخلات که می تواند به مناسبات اقتصادی صدمه نزند برای دو هفته اجرا شود همچون کاهش سفرها و کاهش حضور کارمندان.
زالی در مورد پیشنهاد تعلیق برگزاری های برخی آزمون ها هم، اضافه کرد: شرایط تهران برای میزبانی میهمانان آزمون مناسب نمی باشد و پیشنهاد ما این است که به زمان دیگری موکول شوند.


منبع:

1399/04/19
15:50:36
5.0 / 5
2236
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد