وضعیت افزایشی بیماری كرونا در استان تهران؛

تهران سراسر قرمز

تهران سراسر قرمز

به گزارش سلامت باشی سراسر تهران به رنگ قرمز کرونایی درآمده و در هفته اخیر افزایش روند بستری و فوتی ناشی از کرونا در این کلانشهر همچنان تداوم یافته و بار بسیار بالایی دارد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، در استان تهران تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده از آغاز سال ۱۳۹۹ تا ۲۶ فروردین ماه سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۱۱۵۴۶۸ نفر بوده است. همینطور تعداد موارد بستری طی این مدت ۸۳۳۷۴ نفر بوده و تعداد موارد فوت هم ۹۹۳۹ نفر بوده است.
در موج چهارم بیماری و با اوج گیری روند مبتلا شدن به کرونا در کشور از نیمه فروردین ماه ۱۴۰۰، در تهران هم شاهد افزایش موارد بیماری بودیم. به صورتی که دکتر علیرضا زالی- فرمانده عملیات کنترل کرونا در کلان شهر تهران بارها خواهان تعطیلی کامل تهران شد.
زالی همینطور برای نخستین بار هم در تاریخ ۲۳ فروردین ماه اعلام نمود که شاهد وضعیت قرمز کرونا در سرتاسر تهران هستیم.
باید توجه کرد که در هفته اخیر (۲۰ تا ۲۶ فروردین ماه) افزایش روند بستری و فوتی ناشی از کرونا در تهران همچنان تداوم یافته و بار بسیار بالایی دارد. البته بروز موارد بستری و مرگ و میر هنوز از متوسط کشوری کمتر است.


بر این اساس طی هفته اخیر (۲۰ تا ۲۶ فروردین ماه) هم در تهران تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده، ۹۹۶۳ نفر بوده اند. همینطور طی هفته اخیر ۲۴۰۲ نفر در تهران بستری شدند و متاسفانه ۱۸۷ نفر هم فوت کرده اند.
منبع:

1400/01/28
15:18:20
5.0 / 5
1266
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد