توزیع فضای آموزشی در كشور متعادل نیست

توزیع فضای آموزشی در كشور متعادل نیست

به گزارش سلامت باشی وزیر آموزش و پرورش، مدرسه سازی را رونق بخش عرصه های حیات اجتماعی و فردی دانست و اظهار داشت: دغدغه خیّرین مدرسه ساز مبین نگاه بلند آنها به آینده و پیشرفت کشور است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، محسن حاجی میزایی در نشست صمیمانه تعدادی از خیّرین مدرسه ساز با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن اشاره به اینکه حضور گره گشای خیرین سبب شده گام های بلندی در جهت توسعه فضاهای آموزشی برداشته شود، اظهار داشت: رفیع ترین بنا، بنای مدرسه است که رفیع تر از جاده، سد، کارخانه و نیروگاه است، چونکه اگر به محصول نهایی همه این ها دقت کنیم، هیچ کدام به پای عرصه سازندگی آدم ها نمی رسد؛ مدرسه سازی می تواند همه عرصه های حیات اجتماعی و فردی ما را رونق ببخشد و هیچ چیزی قابل مقایسه با کاری که در مدرسه انجام می شود، نیست.
وی ادامه داد: یک بال مدرسه سازی این است که دانش آموزان صاحب فضای آموزشی می شوند اما سمت دیگری دارد و این است که هرچقدر جامعه نسبت به این پدیده حساس تر باشد، بلوغش بیشتر می شود.
حاجی میرزایی افزود: اینکه در طرح «آجر به آجر» عنوان کردیم که مردم حتی با مبلغ کمی برای مدرسه سازی مشارکت کنند، به این علت است که این کار را یک امر تربیتی می دانیم؛ بخشی از وجود انسان تکمیل نخواهد شد مگر با ایثار، فداکاری و انفاق.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با عنایت به این که جمعیت ما پویاست و جابجایی جمعیت داریم، هم اکنون توزیع فضای آموزشی در سطح کشور حتی در در درون استان یا شهرستان تعادل وجود ندارد و از ۱۱ مترمربع به ازای هر دانش آموز تا ۱.۵ مترمربع فضا داریم و این نشان داده است به سرعت برای رفع عدم تعادل ها باید قدم برداریم.
حاجی میرزایی تصریح کرد: خیرین تمام قد وارد عرصه شده اند و کمک ها از ۸۰۰ میلیارد تومان به ۲۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است که این مورد در بیان ساده است و حاکی از نگاه بلند خیّرین مدرسه ساز به آینده و پیشرفت کشور است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اینکه دولت در این هشت سال نشان داده است که به این مورد توجه عمیق دارد، اضافه کرد: توسعه اعتبارات نوسازی مدارس در مقایسه با اعتبارات سایر بخش ها شگفت آور است؛ که بیشترین و بالاترین رشد را داشته است. البته همچنان نیاز داریم که فرصت های آموزشی را توسعه داده و در اختیار دانش آموزان قرار دهیم.
منبع:

1400/01/26
18:04:46
5.0 / 5
1272
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد