مصرف روی و ویتامین C تاثیری بر بیماری كووید-۱۹ ندارد

مصرف روی و ویتامین C تاثیری بر بیماری كووید-۱۹ ندارد

سلامت باشی: نتایج یک بررسی نشان داده است که مصرف ˮرویˮ و ویتامین C تاثیری بر بیماری کووید-۱۹ ندارد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، مصرف مکملهای روی و ویتامین C امکان دارد به تقویت سیستم ایمنی کمک نماید اما در صورت اثربخش بودن در درمان بیماری کووید-۱۹، تأثیر آن بسیار ناچیز است.
محققان اظهار داشتند: این مطالعه بعد از ۱۰ روز درمان با مکملهای روی، ویتامین C یا هر دوی آنها به پایان رسید چونکه این مکملها در بیماران کرونایی که در بیمارستان تحت درمان نبودند اثربخش نبوده است.
محققان آمریکایی اظهار داشتند: مصرف مکمل روی یا ویتامین C با دوز بالا یا ترکیب هر دوی آنها تاثیری در کاهش مدت زمان بیماری در بیماران سرپایی مبتلا به کووید-۱۹ در مقایسه با روشهای درمانی استاندارد نداشته است.
به قول محققان آمریکایی از آنجاییکه در این آزمایش به "نقطه نهایی اولیه" خود در خصوص اثبات اثرات مفید روی یا ویتامین C دست نیافتیم روند آزمایشات زودتر به پایان رسید.
در چندین مطالعه مزایای مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن در درمان بیماری کووید-۱۹به تنهایی یا در ترکیب با دارو درمانی مورد بررسی قرار گرفته اند.
به گزارش سلامت باشی به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، هرچند به قول محققان این اثربخشی در مورد مکملهای روی و ویتامین C مشاهده نشده است.
منبع:

1399/11/25
14:51:11
0.0 / 5
1108
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد